58 kadın sanatçı çığlık çığlığa...

58 kadın sanatçı çığlık çığlığa...
58 kadın sanatçı çığlık çığlığa...

Didem Soydan, Sumru Yavrucuk

Oyuncu, müzisyen ve model 58 kadın Polisan Boya’nın ‘Her Ses Bir Nefes’ adlı sosyal sorumluluk projesi için ‘çığlık atarken’ poz verdi. Kenan Bahadır Derre’nin proje tasarımı ve sanat yönetmenliğinde gerçekleşen çekimlerde ortaya çıkan kareler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sergilenecek.
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsiciliği’nin teknik destek verdiği projenin fotoğrafları Serhat Hayri ve Tayfun Çetinkaya tarafından çekildi. Proje kapsamında Polisan Boya tarafından Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın Dayanışma Merkezi Ofisi ve Kadın Sığınak’larının yenilenme çalışması yapılacak. Her sanatçı iki farklı konseptte poz verdi. İlkinde yüzlerini stretch filmle kapatan sanatçılar ikincisinde sessiz çığlıklar attı.
Fotoğraflar İstanbul ’da Kozzy Alışveriş Merkezi ile Optimum Outlet’te, Ankara Optimum Outlet ve Adana Optimum Outlet’te 8-30 Mart tarihleri arasında görülebilecek. Poz veren isimler arasında Açelya Akkoyun, Akasya Asıltürkmen, Aydilge, Beste Bereket, Betül Arım, Billur Kalkavan, Deniz Pulaş Akkartal, Didem Balçın, Ece Uslu, Elif Güvendik, Emel Çölgeçen, Goncagül Sunar, Mine Çayıroğlu, Mine Tugay, Pelin Batu, Türkü Turan, Zeliha Sunal ve Zeynep Mansur var.