70. yılında müziğin devlerini getiriyor

70. yılında müziğin devlerini getiriyor
70. yılında müziğin devlerini getiriyor
70. yılını kutlayan Yapı Kredi, müziğin dev isimleri The Voca People, Sarah Brightman, Dee Dee Bridgewater, André Rieu'yi 'Good Music In Town Konserleri' kapsamında ekim ve kasım aylarında İstanbul'a getiriyor. Hayli popüler A Capella grubu The Voca People'ın sahneyye çıkacağı ilk konser 15 Ekim'de Black Box İstanbul'da.

The Voca People

15 Ekim, Black Box İstanbul
‘Good Music in Town’ konsepti çerçevesinde ilk olarak tüm dünyada hayli popüler A Capella grubu The Voca People, 15 Ekim’de Black Box İstanbul’da sanatseverler buluşacak. Grup Lady Gaga, Beatles, Adele, Queen, Maroon 5, Michael Jackson gibi pop sanatçılarının şarkılarının yanı sıra ‘The Godfather’, ‘The Pink Panther, ‘Mission Impossible ‘gibi film müzikleri ve Beethoven’dan Çaykovski’ye klasik müziğin en popüler eserlerini sadece insan sesiyle yorumluyor. Vokal sesleri modern beat-box ile harmanlayan The Voca People, seyirciyi de gösteriye dahil ederek dinamik bir müzikal tiyatro sunuyor.

Sarah Brightman

9 Kasım, Ülker Sports Arena
Dünyaca ünlü opera baladlarını, klasik müzik eserlerini kendine özgü bir yorumla sanatseverlerle buluşturan, İngiliz soprano, aktris ve dansçı Sarah Brightman, ‘Phantom of the Opera’, ‘Cats’, ‘Requiem’ ve ‘Aspects of Life’ gibi müzikal yapımlarda sahneye çıkmış, Barselona Olimpiyat Oyunları’nda Jose Carreras’la birlikte seslendirdiği ‘Amigos Para Siempre’ ve ardından Andrea Bocelli’yle seslendirdiği ‘Time To Say Goodbye’ ile büyük çıkış yakalamış dünyanın en iyi kadın vokallerinden biri.

Dee Dee Bridgewater

21 Kasım, Zorlu PSM
Caz klasiklerini, alışılmış standartların dışında, kendine özgü yorumuyla seslendirerek günümüzün en üst düzey caz vokalistleri arasında yer alan Dee Dee Bridgewater, şarkılarını 21 Kasım’da Zorlu PSM’de İstanbullu caz tutkunlarıyla paylaşacak. Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi dev sanatçılarla çalışma şansını yakalayan ve 1974’te ‘The Wiz’ müzikalindeki rolüyle Tony Ödülü’nü kazanan Amerikalı caz sanatçısı Dee Dee Bridgewater, 1997 yılında ‘Ella Fitzgerald’ adlı albümle iki Grammy ödülü birden kazandı. 2011’de ise en iyi caz vokal albüm dalında Grammy’nin sahibi oldu.

André Rieu

27 Kasım, Sinan Erdem Spor Salonu
29 Kasım, Ülker Sports Arena

Günümüzde klasik müziğin en büyük şovmeni André Rieu, geçen yıl biletleri aylar öncesinden tükenen konserinin ardından sürprizlerle dolu yeni şovuyla bir kez daha İstanbul’a geliyor. Üstelik ‘Valslerin Kralı’, bu kez iki konser verecek. 355 platin albüm ödülü, 35 milyonu aşkın DVD satış rakamına ulaşan, Pollstar’da 2012 yılının en çok kazanan müzisyenler listesinde 12’nci sırada yer alan Rieu, The New York Times’da yayımlanan bir incelemede ‘Klasik Müziğin Madonna’sı’ olarak nitelendirilmişti. André Rieu’nun dünyanın en ünlü orkestralarından Johann Strauss Orkestrası’yla vereceği konserlerin biletleri Biletix’te...