7'nci Sinepark ödülleri sahiplerini buldu

7'nci Sinepark ödülleri sahiplerini buldu
7'nci Sinepark ödülleri sahiplerini buldu

'Sadece Tek Bir Gün', Shorts TV Özel Ödülü aldı.

Galatasaray Üniversitesi MEDİAR yedincisi düzenlenen Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali ödül töreni Beyoğlu Sineması'nda gerçekleştirildi.

Kısa filmcileri Türkiye ’de son yıllarda canlanan 'tür' sinemasına teşvik etmek amacıyla Galatasaray Üniversitesi MEDİAR (Medya Çalışmaları, Araştırma ve Uygulama Merkezi) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali ödülleri, 6 Aralık’ta akademi-sinema-kent buluşmasının önemine dikkat çekmek üzere Beyoğlu Sineması’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Kısa film alanında dünyanın önde gelen medya gruplarından Shorts TV’nin Sinepark kapsamında ilk kez sunduğu uluslararası dağıtım ödülü, Deniz Tarsus’un yönettiği 'MOD' ve Tunç Şahin’in kısa filmi 'Sadece Tek Bir Gün'ün oldu.
Bu yıl T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Grundig sponsorluğunda 2-6 Aralık tarihleri arasında Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Modern ve Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Sinepark’a altı kategoride toplam 216 kısa film başvurdu. Lise öğrencilerinin kısa filmlerinin yarıştığı 'Atlıkarınca' bölümünün kazananı 'Visal' ve 'Az Kaldı'yı ise Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema alanı dördüncü sınıf öğrencileri seçti.

7'nci Sinepark'ın ödül kazanlar listesi ise şöyle:
Shorts TV Özel Ödülü : 'MOD', Deniz Tarsus ve 'Sadece Tek Bir Gün', Tunç Şahin
Korku Tüneli (Korku, gerilim, macere-aksiyon, polisiye, fantastik ve bilimkurgu) En İyi Film : 'Kız Çocuğu', Hakan Berber
Alabora (Dram, melodram) En İyi Film : 'Yüksük', Enes Yurdaün
Komikaze (Komedi) En İyi Film : 'Mesut', Hakan Hücum
Labirent (Deneysel) En İyi Film : 'Döngü', Burak Varlık (Mansiyon : 'Şantiye Beyoğlu', Meral Candan)