8 yeni film

8 yeni film
8 yeni film
İlki çok beğenilen 'Maymunlar Cehennemi'nin ikinci filmi 'Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti'nden Sophie Marceau'nun oynadığı Fransız romantiği 'İlk Görüşte Aşk'a, Altın Ayı ödüllü Çin filmi 'İnce Buz Kara Kömür'den 'Pıtırcık Tatilde'ye bu hafta gösterime toplam 8 film giriyor.

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti
Orijinal adı: Dawn of the Planet of the Apes
Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Gary Oldman, Jason Clarke, Judy Greer, Andy Serkis

Serinin çok beğenilen ilk filmi ‘Maymunlar Cehennemi: Başlangıç’ın 10 sene sonrasına gidiyoruz. Karşımızda Caesar’ın liderlik ettiği, evrim geçirmiş, daha zeki ve daha güçlü bir maymunlar topluluğu var. 10 sene önce yayılan ölümcül bir virüs salgınından sağ kalan bir grup insanla yüzleşiyorlar. Dünyanın “kuralları koyan türü” olmak için maymunlar ve insanlar arasında büyük bir savaş başlıyor. Serinin yeni filmi de iyi eleştiriler alıyor.

İlk Görüşte Aşk
Orijinal adı: Une Rencontre
Yönetmen: Lisa Azuelos
Oyuncular: Sophie Marceau, François Cluzet, Lisa Azuelos, Alexandre Astier

Pierre uzun yıllardır evli, iki çocuk babası başarılı bir avukattır. Ailesiyle mutlu bir hayat sürdürdüğünü düşünürken, bir gece kulübünde Elsa adında çekici bir kadın ile karşılaşır. Elsa eşinden yeni boşanmış, iyi bir yazardır. Elsa da Pierre’den ilk görüşte etkilenir ve aralarındaki çekime engel olamazlar. Görüşmeme kararı alsalar da, aşıklar için bu çok da mümkün olmayacaktır...


Motel
Orijinal adı: The Bag Man
Yönetmen: David Grovic
Oyuncular: John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro, Crispin Glover

Efsanevi mafya patronu Dragna tarafından basit bir görev için kiralanan Jack’in tek yapması gereken, içinde ne olduğunu bilmediği bir çantayı ıssızlığın ortasındaki bir motele götürmek ve orada Dragna’yı beklemektir. Ancak Dragna birkaç kanunsuzu daha buraya çağırmıştır ve hiçbir şeyden haberi olmayan bu ziyaretçileri şiddet dolu bir gece beklemektedir. Bu esnada Jack’in yolu güzel Rivka ile kesişecek, ikisi birlikte motelden sağ çıkmaya çalışacaklardır.

Pıtırcık Tatilde
Les Vacances du Petit Nicolas
Yönetmen: Laurent Tirard
Oyuncular: Valerie Lemercier, Kad Merad, Dominique Lavanant, François Xavier Demaison

Fransa yapımı filmde Pıtırcık, annesi, babası ve anneannesi ile birlikte deniz kıyısında tatil yapmak üzere yola çıkar ve hep beraber Güzel Kıyı Otel’ine yerleşirler. Pıtırcık deniz kenarında Cafcaf, Hımbıl, Paytak, Ağlak ve Kırpık lâkaplı yeni arkadaşlar edinir. Bir de, kocaman açtığı gözleriyle kendisini her yerde takip eden Cimcime adlı küçük bir kızla tanışır. Pıtırcık, arkadaşları ve ailesi arasında hiç unutmayacağı bir tatil geçirecektir.

İnce Buz Kara Kömür
Orijinal adı: Black Coal Thin Ice
Yönetmen: Yi’nan Diao
Oyuncular: Fan Liao, Lun Mei Gwei ile Xuebing Wang

Bu yıl Berlin’de büyük ödül Altın Ayı’yı kazanan polisiye yapımda Çin’in kuzeyinde bir dizi ceset bulunur. Katili yakalamak için girişilen kovalamacada iki polis ölür ve bir diğeri de ağır şekilde yaralanır. Yaralanan polis memuru Zhang Zili görevden alınır ve bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak işe başlar. Aradan beş yıl geçer ve benzer cinayetler tekrar eder. Eski bir meslektaşının yardımıyla Zhang olayın üstüne gitmeye karar verir. Bütün izler onu, bir kuru temizleme dükkânında çalışan Wu Zhizhen adlı bir kadına götürür.

Bela
Orijinal adı: Borgman
Yönetmen: Alex van Warmerdam
Oyuncular: Jan Bijvoet, Hadewych Minis, Jeroen Perceval, Alex van Warmerdam

Evsizin teki mi, yoksa uzun süredir yıkanmamış biri mi olduğunu kestiremediğimiz Camiel Borgman, kendisini bir evin kapısını çalarken bulur. Duş alma isteği evin erkeği tarafından pek iyi karşılanmaz ama evin hanımı onu içeri kabul eder. Gizemli Borgman’ın varlığı bir anda ailenin bütün dinamiklerini altüst eder. Borgman’ın bahçeciliğe olan ilgisi ve geceleri çıplak dolaşmaya olan merakı bu karanlık ama mizahi filmi daha da tuhaflaştıran unsurlar. Hollanda yapımı film ilginç konu ve atmosferiyle dikkat çekiyor.

Yetenek Avcısı
Orijinal adı: Million Dollar Arm
Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Jon Hamm, Aasif Mandvi, Bill Paxton, Suraj Sharma

Bir sporcu menajeri olarak kariyerini kurtarmak için son bir çaba gösteren J. B. Bernstein beyzbolun bir sonraki en iyi atıcısını bulmak için bir plân hazırlar. Birinci ligde bir beyzbol yıldızına dönüştürebileceği genç bulma umuduyla J. B. “Million Dollar Arm” adında bir realite şov yarışması düzenlemek için Hindistan’a gider. Dines ve Rinku adlarında, çok yetenekli 18 yaşındaki iki genci keşfeder ve Amerika’ya getirir. Bernstein elindeki bu yıldızlar ile alışıla gelmişin dışında bir uygulamaya gider ve onların Beysbol Birinci Lig’inde oynamaları için var gücüyle uğraşmaya başlar. Fakat her şey sandığı kadar kolay gitmeyecektir...


Ayin
Orijinal adı: The Sacrament
Yönetmen: Ti West
Oyuncular: Joe Swanberg, Aj Bowen, Kentucker Audley

İki muhabir, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya verirler. Kızı bulmak için gittikleri yerde Cennet Tarikatı adı verilen, yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu topluluğun başında Peder adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Başlangıçta dostça karşılansalar da, tarikatın aslında hiç de iyimser olmadığı ortaya çıkar.