80 yaşındaki Cohen'den yeni albüm

80 yaşındaki Cohen'den yeni albüm
80 yaşındaki Cohen'den yeni albüm
Taraf'ta yer alan habere göre eylül ayında 80'inci yaşını kutlayacak Leonard Cohen, yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. "Popular Problems" adını taşıyacak albümün çıkış tarihi 22 Eylül. Usta müzisyenin, 2012'de çıkardığı son albüm "Old Ideas" listelerde ilk sıraya yerleşmişti.

Kanadalı müzisyen, şair ve yazar Leonard Cohen cephesinden müjdeli bir haber geldi. Müzik dünyasının nabzını tutan Rolling Stone dergisinin haberine göre; Cohen Eylül ayında yeni şarkılardan oluşan bir albüm yayınlamaya hazırlanıyor. Her ne kadar Cohen cephesinden resmî bir açıklama henüz yapılmamış olsa da, albümün adı bile belli: Popular Problems. Rolling Stone, efsanevi müzisyenin Popular Problems adlı albümünü doğum gününden hemen sonra, 22 Eylül’de piyasaya süreceğini açıkladı.

UFUKTA TURNE YOK
Sanatçının adına iki yılda bir hayranları tarafından düzenlenen The Leonard Cohen Event adlı organizasyonun bu yılki ayağında, Cohen’in resmî fan sitesini yöneten ve sanatçıyla irtibat halinde olan Finlandiyalı Jarkko Arjatsalo, “Leonard Cohen benden sizlere yeni şarkılardan oluşan gelecek albümünün Eylül sonunda çıkacağını söylememi istedi. Hepimiz albümü dinlemek için sabırsızlanıyoruz” diyerek söylentileri doğruladı. Daha sonra Rolling Stone dergisine bir mail atarak da haberi yazılı olarak duyuran Arjatsalo, sanatçının bir turne hazırlığında olmadığını da söyledi.
İki yılda bir düzenlenen Leonard Cohen etkinliği, sanatçının Budizmi seçip California’daki Mount Baldy Zen Merkezi’nde inzivaya çekilmesinin ve müziği bırakmasının ardından hayranları tarafından başlatılmıştı. O günden bu yana Cohen hayranları Atina, New York, Berlin gibi dünyanın çeşitli şehirlerinde toplanıp Cohen’in müziğini dinliyorlar. Sanatçı beş yıllık münzevi hayatından sonra merkezden Budist rahibi olarak ayrılmış ve Ten New Songs isimli albümüyle müziğe geri dönmüştü.
Cohen, 2012 tarihli albümü Old Ideas’ın tanıtım turnesi kapsamında İstanbul ’a uğramıştı. (Taraf)