9 yılın en iyileri 'Yaratıcılığın Addresi'nde

9 yılın en iyileri 'Yaratıcılığın Addresi'nde
9 yılın en iyileri 'Yaratıcılığın Addresi'nde
Fazıl Say'ın 'Mezopotamya Senfonisi' için Mustafa Toygun Özdemir'in yaptığı çizimlerden Design Turkey kazananlarına, 2014'ün en iyi grafik ürünlerinden son 9 yılda en çok ilgi çeken etkinliklere kadar 100'ün üzerinde projenin bir arada yer aldığı 'Yaratıcılığın Addresi' sergisi, 11 Ocak'a kadar 9 yılını kutlayan adressistanbul'da.

9. yılını kutlayan addresistanbul, tasarım alalında son 9 yılın en iyilerini ‘Yaratıcılığın Addresi’ sergisinde bir araya getirdi. Projeler, her sektörden işinin uzmanlarından oluşan 50 kişinin üzerindeki danışma kurulu tarafından seçildi. Sergide 9 yılın Kıpkırmızıları-Kırmızı Ödülleri, Türkiye ’nin en önemli tasarım ödülü Design Turkey’nin 2014 kazananları, Grafikerler Meslek Kuruluşu 33. Grafik Ürünler Sergisi’nden Seçkiler gibi tematik sergilerin yanı sıra birbirinden farklı alanlardan son 9 yıla ait 100’ün üzerinde proje yer alıyor.
Fazıl Say’ın ‘Mezopotamya Senfonisi’ ve Mustafa Toygun Özdemir’in senfoniyi anlatan 10 çizimi; Karaköy’ün aylık pazarı Souq Karaköy gibi farklı etkinlikler; geçtiğimiz yılın en önemli olaylarını anlatan ve bir anda viral olan ‘Made in Turkey’ videosu; Emre Arolat, Global Architecture Development, Kerem Piker, Zoom TPU gibi ünlü mimarlardan farklı projeler; eski Türk rock gruplarının modern çizimlerle buluşması olan ‘Anatolian Rock Revival Project’ serisi; yetenekli illüstratörler Sedat Girgin, Tamer Köşeli ve Aybikem Alemdar’ın çizimleri; ‘Dhoku Notasyonlar Bir Kilim Kayıtları Sergisi’ için farklı tasarımcıların geleneksel kilim motiflerine getirdiği güncel yorumlar; Gastronomika; TAK Kadıköy’ün 6 genç tasarımcı tarafından semte özel tasarlanmış Kadıköy Mobilya Serisi ve çok daha fazlası 11 Ocak’a kadar addresistanbul’da görülebilir!
addresistanbul: Halide Edip Adıvar Bulvarı, Şişli-İstanbul/ her gün 10.00-19.00 arasında açık.