AC/DC'den bir iyi bir kötü haber

AC/DC'den bir iyi bir kötü haber
AC/DC'den bir iyi bir kötü haber
Efsanevi grup AC/DC, 6 yıl aradan sonra çıkaracağı 'Rock or Bust' adlı yeni albümü 2 Aralık'ta Sony Music etiketiyle yayımlayacağını açıkladı! Ancak AC/DC'nin kurucusu Malcolm Young, sağlık problemleri yüzünden son turnede yer alamayacak.

AC/DC son olarak 2008 yılında 31 ülkede 1. sıraya yerleşen “Black Ice” albümünü yayınlamış ve dünya çapında 8 milyona yaklaşan bir satış başarısına ulaşmıştı. 2014 baharında; Vancouver, BC’deki Warehouse Studio’da kaydedilen “ Rock or Bust” albümünde grup bir kez daha Brendan O’Brien ve Mike Fraser ile çalıştı.
AC/DC grubunun kurucusu Malcolm Young sağlık problemleri yüzünden son turnede yer alamayacak. Hastalığı yüzünden gruptan ayrılan Malcolm Young geri dönmeyeceğini açıkladı. Ritmik gitarist, söz yazarı ve arka vokalci olan Young, AC/DC’nin 41 yıllık tarihinde ilk defa kayıtlarda ve turnede yer almayacak.
Grubun kurucuları Malcolm ve Angus Young’un yeğeni Stevie Young albüm için ritmik gitar çaldıktan sonra turnedede çalacak. AC/DC turneye 2015 yılında başlayacağınıda açıkladı. 


Angus (solda) ve Malcolm Young. 

AC/DC hakkında...
1973 yılında kurulan AC/DC, 200 milyondan fazla albüm satarak tüm zamanların en çok satan gruplarından biri.
Geçtiğimiz Nisan ayında ayrılacaklarını belirten dedikoduları reddettiler.
Glasgow’da doğan Malcolm Young AC/DC’ye 40 yılını adadıktan sonra ara vermeye karar verdi.
Hastalığın ne olduğu açıklamayan Malcolm grubun hayranlarına hiç bitmeyen sevgi ve destekleri
için teşekkür etti.
AC/DC’nin en çok satan albümü 1980 yılında çıkan “Back In Black”. Bu albümün şarkıcısı, grubun ikinci şarkıcısı olan Brian Johnson. İlk solist Bon Scott alkol zehirlenmesinden öldü.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Rock

  ,

  2015

  ,

  öldü

  ,

  gitarist