'Acı Aşk', Altın Bamya'nın favorisi

'Acı Aşk', Altın Bamya'nın favorisi
'Acı Aşk', Altın Bamya'nın favorisi

?Acı Aşk?ta Halit Ergenç?in canlandırdığı Orhan karakteri ?Altın Bamya?ya aday.

İSTANBUL - Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen ‘Altın Bamya’ ödüllerinin adayları açıklandı. Her yıl, cinsiyet ayrımcılığını körükleyen filmlere verilen ödüllerin bu yılki favorileri üçer adaylıkla ‘Güz Sancısı’ ve ‘Acı Aşk’. 8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin İstanbul ayağı, 21 Mart’ta ‘en cinsiyetçi’ filmlerin belirleneceği 2. Altın Bamya Ödülleri töreniyle sona erecek. Alin Taşçıyan, Çiğdem Mater, Hülya Uğur Tanrıöver, Ceyda Aşar, Leyla Karagün, Melek Özmen, Janet Barış ve Esin Küçüktepepınar’ın belirlediği bu yılın adayları şöyle:
Erkek Karakter adayları: Süt’teki Yusuf, Acı Aşk’taki Orhan ve Nefes’in tüm karakterleri. Kadın Karakter adayları: Güz Sancısı’ndaki Eleni ve Babannesi, Adını Sen Koy’daki Aybige, Acı Aşk’ın üç kadını Ayşe, Oya ve Seda. Senaryo adayları: Bornova Bornova, Güz Sancısı ve Nefes. Film adayları: Güz Sancısı, Acı Aşk, Yedi Kocalı Hürmüz. ‘Jüri Özel Homofobi, Üç Buçuk Bamya Ödülü’nün ise tartışmasız tek adayı olduğu, ama sahbinin tören günü açıklanacağı duyuruldu. Ödüller akademisyenler, gezeteciler ve sinemacılardan oluşan 65 kişilik büyük jüri tarafından belirlenecek.
8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 12 Mart’ta İstanbul’da başlayacak. 20 ülkeden 53 filmin katıldığı festival; İstanbul’dan sonra Kars, Sinop ve Paris’i bölgesini dolaşacak. (Kültür Sanat)