Açıkhavada sinema başkadır

Yaz sezonlarında festivaller sayesinde açıkhavada müzik ziyafeti çekmeye alışık olan İstanbullular, şimdi de sinema keyfi yaşayacak.

İSTANBUL - Yaz sezonlarında festivaller sayesinde açıkhavada müzik ziyafeti çekmeye alışık olan İstanbullular, şimdi de sinema keyfi yaşayacak. Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Sitesi'nde 24 Temmuz'dan itibaren film gösterimleri başlıyor.
Enka Açıkhava Tiyatrosu'nda geçtiğimiz yaz 'Köstebek', 'Yeşil Yol' gibi filmlerin izleyicilerle buluştuğu film gösterimleri bu yaz, 24 Temmuz'da Lasse Halstrom'un
'Çikolata'sıyla başlıyor. Fransız sinemasının güzel yıldızı Juliette Binoche ve Johnny Depp'in başrollerinde olduğu film, tutucu bir kasabaya açılan çikolata dükkânıyla beraber kasaba halkının hayatlarında meydana gelen değişimleri gözler önüne seriyor. 26 Temmuz'da beş dalda Oscar ödüllü 'Gladyatör' gösterilecek. Ridley Scott'ın yönettiği, başrolünde Russel Crowe olduğu film, ailesi katledilen cesur general Maximus'un intikam mücadelesini anlatıyor. Nancy Meyers'ın 'Kadınlar Ne İster?' adlı romantik komedisi ise 31 Temmuz'da görülebilecek. Enka Açık Hava Tiyatrosu'nda ağustos ayında seyirci karşısına çıkacak diğer filmler şöyle: 'Kaplan ve Ejderha'. 'İyilik Bul, İyilik Yap', 'Kapışma', 'Dikey Limit' ve 'Trafik'. Bilgi için Tel: 0212 276 22 14 (Kültür Sanat)