Adana Altın Koza'da her şey iptal, sadece...

Adana Altın Koza'da her şey iptal, sadece...
Adana Altın Koza'da her şey iptal, sadece...
14-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 22. Adana Altın Koza Film Festivali'nde açılış-kapanış törenleri, konser ve benzeri etkinliklerinin yanı sıra film gösterimlerinin de 'terör' olayları nedeniyle iptal edildiği, yarışma filmlerini sadece jürilerin izleyeceği ve sonuçların da basın yoluyla ilan edileceği açıklandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 14–20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 22. Adana Altın Koza Film Festivali’nyle ilgili dün yaptığı yazılı açıklamada ‘terör’ olaylarını kast ederek “Bu koşullarda festivalin geleneksel açılış ve kapanış törenlerini, konser ve diğer faaliyetleri iptal etmeye karar verdik” ifadesini kullanmıştı. Sözlü’nün açıklaması festivalde açılış-kapanış törenleri ile konser türü etkinliklerin iptal edildiği ancak film gösterimlerinin yapılacağı şeklinde algılanmıştı.

Ancak dün akşam saatlerinde Festival Yürütme Kurulu’ndan konuklara gönderilen açıklamada Altın Koza’da filmleri sadece jürilerin izleyip değerlendireceği, sonucların basın yoluyla ilan edileceği, bunun dışında festivaldeki tüm etkinliklerin iptal edildiği duyuruldu.
Festival Yürütme Kurulu’ndan konuklara iletilen açıklama şöyle:
“Değerli Festival Konuğumuz,
22’nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ne az bir zaman kala Dağlıca ve Iğdır’da yürek dağlayıcı şehit haberleri, Adana’yla bütünleşen Altın Koza Film Festivali için duyduğumuz coşku ve heyecandan geriye tarifsiz bir burukluk bıraktı. Bu koşullarda festivalin geleneksel açılış ve kapanış törenlerini, konserler, film gösterimleri, yarışma filmleri, galalar ve diğer etkinlikleri iptal edilmiştir. Bu yıl Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde sadece yarışmalı bölümlerin jüri üyelerinin değerlendirmeleri gerçekleştirilecek ve basın yoluyla ilan edecektir. Rezervasyonlarınızın iptalini üzülerek bildirir, saygılar sunarız.”

Adana Altın Koza'da 'terör' iptali

Altın Koza'da iddialı yarışma

Altın Koza 876 bin TL ödül dağıtacak