Adele kadar güçlü ses Alice Russell geliyor

Adele kadar güçlü ses Alice Russell geliyor
Adele kadar güçlü ses Alice Russell geliyor
Amy Winehouse'tan Adele'e uzanan yeni nesil İngiliz soul şarkıcıları arasına adını yazdıran, Rolling Stone yazarlarına göre Adele'i tahtından edebilecek kadar güçlü bir ses olan Alice Russell, Red Bull Music Academy Nights kapsamında 7 Şubat gecesi Babylon'da. Konser öncesi saat 14.00'te Salt Beyoğlu'nda Alice Russell söyleşisi var.

Red Bull Music Academy Nights, 2015 sezonuna soul müziğin 21. yüzyıldaki kraliçelerinden biriyle giriyor. Caz, funk ve gospel’ı kendine özgü tarzı ve etkileyici sesiyle harmanlayarak neo-soul’la buluşturan Alice Russell, 7 Şubat Cumartesi saat 22.00’de İstanbul Babylon’da olacak. Alice Russell’dan önce Ahu, soul ve funk parçalarından oluşan DJ setiyle Babylon sahnesini gecenin ruhuna hazırlayacak. Alice Russell ile müzik üzerine derinlemesine sohbet etmek isteyenler için herkesin katılımına açık bir söyleşi de yapılacak. 7 Şubat 14.00’te Salt Beyoğlu Açık Sinema ’da yapılacak Alice Russell söyleşisine katılım ücretsiz olacak.

THE INDEPENDENT: EN BÜYÜK GİZLİ CEVHERLERDEN

Amy Winehouse’tan Adele’e uzanan yeni nesil İngiliz soul şarkıcıları arasına adını yazdıran Alice Russell, güçlü ve etkileyici sesiyle caz, funk, blues ve gospel tınılarını harmanlıyor. New York Times, Mojo ve Rolling Stone eleştirmenleri tarafından yere göğe sığdırılamayan Alice Russell, Aretha Franklin ve Chaka Khan gibi divaların çizgisinde ilerlerken Stevie Wonder’ın müziğinden de esinleniyor. BBC, Russell’ı “Kült bir sanatçı olmaktan çıkıp İngiliz soul müziğinin kraliçesi olmayı hak ediyor” diye tanımlıyor. The Independent’ın “İngiltere’nin en büyük gizli cevherlerinden biri” dediği Alice Russell, Rolling Stone yazarlarına göre Adele’i tahtından edebilecek kadar güçlü bir ses.

MAD MEN’LE HAYRAN KİTLESİNİ GENİŞLETTİ
İngiliz soul müziğinin 2000’li yıllarda yeniden atağa geçmesinde büyük pay sahibi Alice Russell, ilk olarak The Quantic Soul Orchestra’nın vokalisti olarak ün kazandı. Şarkıcı, sahnede de en az stüdyoda olduğu kadar güçlü, saf, çarpıcı ve kendine özgü vokalleriyle tanınıyor. Bugüne kadar Massive Attack, Fatboy Slim, Mr. Scruff, De La Soul, David Byrne ve Lonnie Liston Smith gibi isimlerle çalışarak rüştünü ispatlayan Alice Russell, “Mad Men” dizisinin yedinci sezonunun tanıtım şarkısı olan “Breakdown”u da seslendirerek 2014’te hayran kitlesini genişletti. 

Alice Russell ile Red Bull Music Academy söyleşisi 7 Şubat Cumartesi 14.00, Salt Beyoğlu Açık Sinema
Alice Russel ile Red Bull Music Academy Night 7 Şubat Cumartesi 22.00, Babylon