Agatha Christie'nin torunu İstanbul'a geliyor

Agatha Christie'nin torunu İstanbul'a geliyor
Agatha Christie'nin torunu İstanbul'a geliyor
Polisiye edebiyatın anıt ismi Agatha Christie'nin doğumunun 125. yılı şerefine ünlü yazarın torunu ve Agatha Christie Vakfı Başkanı, Matthew Prichard İstanbul'a geliyor.

RADİKAL - Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine Pera Palace Hotel Jumeirah’ta 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kara Hafta etkinliğinin onur konuğu, Agatha Christie Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Agatha Christie’nin torunu da olan Matthew Prichard olacak.

Agatha Christie kitaplarını Türkçeye çeviren Çiğdem Öztekin’in moderatörlüğünde 23 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da yapılacak olan "Agatha Christie - Suç ve Ceza ” başlıklı söyleşide Sevil Atasoy’un yanı sıra Matthew Prichard da konuşmacı olarak yer alacak, Agatha hayranlarının ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

24 Ekim Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek olan "Bir Şehir Anlatısı Olan Polisiye" başlıklı söyleşide ise polisiye edebiyatının önemli isimlerinden Celil Oker konuşmacı olarak yer alacak. Oker, söyleşinin ardından, ekim ayında çıkacak olan "Ben Yaşarım Sen Ölürsün" adlı romanını okurları için imzalayacak.