Aile dostumuz Tom Jones

Aile dostumuz Tom Jones
Aile dostumuz Tom Jones
Haber: UMUT EROĞLU / Arşivi

Salı akşamı Kuruçeşme Arena, Haziranın belki de en sıcak saatlerini yaşadı. 72 yaşında, güçlü sesini ve enerjisini hiç kaybetmeden sahneyi ateşleyen Tom Jones, bir aile dostu edasıyla kucakladığı seyirciyi konser boyunca dans ettirdi.
Tom Jones ile dans etmek kulağa epey normal geliyor. Ancak bir konserin yaş ortalaması kırk olduğunda seyirciyi harekete geçirmek çok da kolay değildir. 50 dakika geç çıkmasına rağmen sıcak tavırları sayesinde seyirciyle hemen bütünleşen Galler asıllı efsanevi müzisyen, bir kaç şarkılık ısınma egzersizinden sonra What’s New, Pussycat? ile ilk kıvılcımı çaktı.
Soul Of A Man, Delilah, It’s Unusual gibi en sevilen hit’lerini ardı ardına çalan Jones, Leonard Cohen, Tom Waits cover’larıyla da aralarda seyirciye soluk aldırmayı ihmal etmedi... Jones, ‘You Can Leave Your Hat On’ için ceketini attığında seyirci de tam kıvama gelmişti ve hanımlardan “We love you Tom!” nidaları duyuluyordu. Sex Bomb çaldığında koltuklu tribünler bile kıpır kıpırdı. Çok iyi performans sergileyen grubuyla unutulmaz bir konser veren Jones, bis için sahneye üç parça ve vokalistlerin göz doldurucu şovuyla döndü.
Hoşça kal busesi kabilinde konseri ‘Kiss’ ile noktalayan Jones, gecenin sonunda hepimize aynı şeyi hissettirmeyi başardı: Dans etmek için doğru yaş yoktu, doğru müzik vardı.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Leonard Cohen

  ,

  Müzik

  ,

  Aile

  ,

  Konser