Akbank Caz'da yıldız gitaristler gecesi

Akbank Caz'da yıldız gitaristler gecesi
Akbank Caz'da yıldız gitaristler gecesi
Akbank Caz Festivali'nde bugün genç kuşağın yetenekli gitaristleri Kurt Rosenwinkel ile Bilal Karaman Babylon'da sahneye çıkacak. Akbank Sanat'ta ise 'Butch' Morris filmi 'Black February' var. İşte günün programı.

AKBANK CAZ’DA BUGÜN (1 Ekim Salı)
Kurt Rosenwinkel21.30, BabylonBerklee School of Music’de okurken Gary Burton tarafından keşfedilen, yumuşak ve akıcı melodileriyle sıklıkla Pat Metheny ve John Scofield ile karşılaştırılan genç kuşağın yıldız gitaristlerinde Kurt Rosenwinkel, geçen yıl çıkardığı ‘Star of Jupiter’ albümüyle sahnede olacak. Sanatçıya albümde birlikte çalıştığı Aaron Parks, Eric Revis ve Justin Faulkner eşlik edecek. Ardından ise Türkiye ’nin en yetenekli genç gitaristlerinden Bilal Karaman sahneyi devralacak.

Black February (film)
19.00 Akbank SanatFestivalin sürprizlerinden biri de yakın zamanda kaybettiğimiz ünlü müzisyen Lawrence D. ‘Butch’ Morris adına çekilen ‘Black February’ film gösterimi. Vipal Monga’nın ilk uzun metraj çalışması olan belgesel, Butch Morris önderliğinde 28 günde 85 farklı müzisyenle gerçekleşen 44 performansı konu alıyor. Morris’i daha yakından tanımak isteyen ve cazda devrim yaratan canlı yaratıcı performans ve yaratıcı yöntemlerine odaklanan belgeselde performansların yanı sıra Henry Threadgill, JD Allen, Brandon Ross, Graham Haynes, Howard Mandel ve Greg Tate gibi New York müzik sahnesinin önde gelen isimleriyle röportajlar da yer alıyor.