Alec Baldwin film çekebilecek mi?

Alec Baldwin film çekebilecek mi?
Alec Baldwin film çekebilecek mi?
Filminiz erotik de olsa başrolünde usta oyuncu Alec Baldwin de oynasa yapımcı bulmak kolay mı? Buyrun 'Baştan Çıkarılmış ve Terk Edilmiş' (Beyoğlu, 19.00) belgeseline.

Fakülteden yeni mezun olmuş gençlerin ya da lig atlamak isteyen B tipi film emektarlarının film çekmek için nasıl buhrandan buhrana sürüklendiğini biliyorduk da aynı muamelenin senelerin yıldızı Alec Baldwin’e de reva görüleceğini tahmin etmezdik. Bugün ilk kez 19.00 seansında Beyoğlu Sineması’nda gösterilecek ‘Baştan Çıkarılmış ve Terk Edilmiş’te yönetmen James Toback, geçen sene Cannes’da Alec Baldwin’le beraber erotik içerikli filmlerini çekmek için bir yapımcıdan diğerine koşturmasını belgeliyor. Diğer yandan, sayısız ünlü yönetmen ve oyuncuyla yaptıkları röportajlar, günümüzde film çekmenin ne kadar zorlu bir olduğunu ortaya koyuyor. Halihazırda endüstrinin içindekilerin acı tatlı bir tebessümle izleyeceği bu belgesel, hevesli gençler için de ders niteliğinde.

SEDUCED AND ABANDONED / Yönetmen: James Toback / Senarist: James Toback / Görüntü Yönetmeni: Ruben Sluijter / Kurgucu: Aaron Yanes / Özgün Müzik: Dmitri Shostakovich / Oyuncular: James Toback, Bernardo Bertolucci, Roman Polanski , Alec Baldwin, Martin Scorsese, Ryan Gosling, Francis Ford Coppola / ABD / 2013 / 100 dakika / İngilizce; Türkçe altyazılı