Ali Teoman, Bilgi'de anılıyor

Ali Teoman, Bilgi'de anılıyor
Ali Teoman, Bilgi'de anılıyor
Geçen yıl 23 Mart'ta hayli erken denilebilecek yaşta, 49'unda hayata veda eden günümüz edebiyatının en yetenekli isimlerinden yazar Ali Teoman, ölümünün birinci yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nün düzenlediği bir etkinlikle anılacak.

24 Mart Cumartesi günü 13.00-18.00 saatleri arasında Santralistanbul Kampüsü E4-305’te düzenlenecek anma programında yakınları, dostları ve edebiyatçılar, yaşamını özenle kurgulanmış bir esere dönüştüren Teoman’ın renkli kişiliği ve yapıtları üzerinde duracak, tanıklıklarını paylaşacak.
Eda Bozköylü’nün sunacağı programda açış konuşmasını yazarın eşi Dilek Coşkun Tataroğlu yapacak. Etkinliğin konuşmacıları arasında Fazlı Can, Faruk Duman, Armağan Ekici, Murat Gülsoy, Yekta Kopan, Süha Oğuzertem, Selahattin Özpalabıyıklar, İrfan Sancı, Ayfer Tunç, Elif Türker, Ömer Türkeş, Bülent Usta, Ferhat Ünlü , Murat Yalçın ve İbrahim Yıldırım bulunuyor.
‘Gizli Kalmış Bir İstanbul Masalı’, ‘Uykuda Çocuk Ölümleri’, ‘Bir Garip Cindi Zümrüdüanka’, ‘Karadelik Güncesi’, ‘Eşikte’ gibi romanlarıyla tanınan Ali Teoman, öğrenimini İTÜ Mimarlık ve Sorbonne Plastik Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamış, 1989-1993 arasında hem okumak hem çalışmak için bulunduğu Londra , Milano, Paris gibi kentlerde sokak müzisyenliği de yapmıştı.