Almadovar yirminci filmi 'Silencio' ile geliyor

Almadovar yirminci filmi 'Silencio' ile geliyor
Almadovar yirminci filmi 'Silencio' ile geliyor
İspanya'nın sinemaya hediyesi Pedro Almadovar yirminci filmi 'Silencio'nun çekimlerini tamamladı... Hikâye bu kez Madrid'de geçiyor...

RADIKAL - Geçtiğimiz çarşamba günü Madrid’in ‘Fernando IV’ mahallesine kurulmuş film sahnesi yerel halka sürpriz anlar yaşattı. Yoldan geçenler sokağa ilk girdikleri anda “Çekim sırasında lütfen sokağa girmeyiniz” türü uyarılarla karşılaştı. Yaklaşık 100 kişilik çekim ekibinin çabasıyla, sokak bir anda 80’lere dönmüştü.
Etraftan geçenlerin dilindeki soru ise aynıydı: “Gerçekten burada Pedro Almodóvar film mi çekiyor?” 
Evet, İspanyol yönetmen Almadovar, son filmi ‘Silencio’yu çekiyordu. Başrollerinde Emma Suárez ve Adriana Ugarte’nin oynadığı yapım ve Almodóvar'ın yönettiği 20'nci film olan ‘Silencio’nun çekimleri geçen hafta tamamlandı.
Filmin çekimlerine geçtiğimiz mayısta başlanmıştı. Almadovar yeni filmini “Feminen evrende bir kara dram” olarak tanımlıyor. 'Silencio' iki ana karakterin, hayatlarında önem taşıyan insanlar tarafından, yaşamlarının üç farklı döneminde terk edilmeleri anlatılıyor. Kadroda kadınlar ağırlıkta: Rossy de Palma, Inma Cuesta, Nathalie Poza, Michelle Jenner, Priscilla Delgado, Susi Sánchez, Pilar Castro... Ayrıca Daniel Grao, Joaquín Notario ve Darío Grandinetti de filmde karşımıza çıkacak.
Çekimleri cuma günü tamamlanan filmin son set gününde en çok mahalleliler eğlendi, hatta sakinlerinden biri “Yaklaşık 20 yıl önce yine Almodóvar ın bir başka filminde figüranlık yapmıştım, yanlış hatırlamıyorsam ‘La Flor de Mi Secreto’ydu (Sırrımın Çiçeği). Hâlâ aynı illüzyonu koruyabiliyor...” dedi.
Filmin 2016 Mart'ında prömiyer yapması planlanıyor. (El Pais)
(Çeviri: Berk Birol)

 

       


  ETİKETLER:

  İspanyol

  ,

  Sürpriz

  ,

  film

  ,

  çarşamba