Alman indie müziğinin sembolü The Notwist geliyor

Alman indie müziğinin sembolü The Notwist geliyor
Alman indie müziğinin sembolü The Notwist geliyor
Alman indie müziğinin sembolü kabul edilen ve 'Consequence', 'Pick up the Phone' gibi şarkılarıyla klasikleşen The Notwist, 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar geceleri Salon İKSV'de sahneye çıkacak.

Indie’den elektronik tınılara modern müziğin Alman mimarları The Notwist, bu hafta sonu Salon İKSV’ye konuk olacak. 1989 yılında Almanya ’nın Weilheim şehrinde Markus Acher (gitar, vokal), Michael Acher (kontrbas) ve Mecki Messerschmidt (bateri) tarafından kurulan The Notwist, 1997 yılında Martin Gretschmann’nı (prodüksiyon) da bünyesine dahil ederek yoluna devam etti. 2007 yılında ise Andi Haberl, gruptan ayrılan Messeershmidt’in yerini aldı.

Kuruldukları günden bu yana punk, garage, hardcore, noise, jazz-rock, post-rock ve synthpop’a kadar geniş bir yelpazede müzik yapan grup, günümüzde elektronika, indie-rock ve dub gibi tınıları da parçalarında kullanıp yoğun ses örgüsüyle bir araya getiriyor. Yıllar içinde müzikal anlamda sürekli yenilenen ve değişim geçiren grup, yaptıkları parçalarda ise sadece tek bir unsurdan asla vazgeçmedi: melankoli.
Kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini 1990 yılında yayımlayan The Notwist, bunun dışında yine pek çok albüm, single ve EP’ye imza attı. Özellikle Şubat 2014’te yayımlanan ‘Close to the Glass’, müzik çevreleri tarafından grubun müzikal yolculuğunu tamamladığı albüm olarak tanımlandı. Ardından piyasaya sürdükleri son albümleri ‘Messier Object’ ise 2015’in Şubat ayında dinleyicilerle buluştu.


‘Consequence’, ‘Pick up the Phone’ gibi klasikleşen şarkıları ve etkileyici elektronik tınılarıyla The Notwist, 25 Nisan Cumartesi 22.30 ve 26 Nisan Pazar 20.30’da Salon sahnesine konuk olacak. Konserin biletleri ayakta 50 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Ayrıca Salon İKSV etkinliklerinde bir bilet alan Vodafone Red üyelerine ikinci bilet hediye.