Alper Tuzcu'dan sınırları kaldıran albüm

Alper Tuzcu'dan sınırları kaldıran albüm
Alper Tuzcu'dan sınırları kaldıran albüm
Boston'da yaşayan müzisyen Alper Tuzcu, dünyanın farklı yerlerinden yedi vokalistin söylediği 12 değişik kültürden esinlenmiş 12 şarkıdan oluşan 'Between 12 Waters' (12 Su Arasında) adlı yeni albümünü dijital ortamda iTunes Store üzerinden yayımladı.

Alper Tuzcu’nun yeni albümü ‘Between 12 Waters’, dijital ortamda iTunes Store üzerinden yayımlandı. Son iki yılı İspanya Valencia, Los Angeles ve İstanbul arasında geçirdikten sonra Boston’a dönen Tuzcu, şarkı yazarı, prodüktör ve gitarist rollerini üstlendiği albümü dünyanın farklı yerlerinden müzisyenlerle kaydetti.

Palma Records tarafından yayınlanan ‘Between 12 Waters’, Pia Salvia, Ganavya Doraiswamy ve Olivia Mok gibi dünyanın farklı yerlerinden yedi vokalistin söylediği şarkılardan oluşuyor. Albümün adı ‘Between 12 Waters’ (12 Su Arasında), flamenko-caz efsanesi Paco de Lucia’nın ‘Entre Dos Aguas’ (2 Su Arasında) eserine yapılan bir kelime oyunundan sonra ortaya çıktı. Sanatçının bu albümle ilgili vizyonu, 12 değişik kültürden esinlenmiş 12 şarkı yazmak ve bu şarkıları farklı kültürlerden gelen müzisyenlerle kaydetmek ve son iki yıl içinde yapılmış bu
kayıtlardan bir koleksiyon yayınlamaktı. 12 şarkının her birisinin kendi müzikal ve liriksel hikayeleri olsa da bu şarkılar sanatçının ‘değişik müzikal stilleri birleştirerek kültürel engelleri ve ülke sınırlarının ötesine geçme’ vizyonu altında bir araya geliyor.

Flamenko, halk müziği, caz, bossa nova ve elektronik gibi farklı stillerden esinlenerek yazılmış eklektik şarkı koleksiyonundan oluşan albüm, Alper Tuzcu’nun besteci, prodüktör ve gitarist olarak çok yönlü yanını ortaya koyuyor. Albümde Belçika, Hindistan, ABD, Ürdün, İngiltere gibi farklı kültürlerden çıkmış müzisyenlerin kendi kültürlerinden yorumlar ve parçalar da var.
Tuzcu, 2016 bahar aylarından itibaren Amerika’da ve Avrupa’da konserlerine başlayacak.

Alper Tuzcu hakkında

İstanbul’da doğup büyüyen Alper Tuzcu, 2012’de İtalya’da Umbria Caz Festivali’nde kazandığı burs sonrası Berklee College of Music’te Kompozisyon ve Müzik Prodüksiyonu eğitimi gördü. Berklee’de olduğu süre boyunca Boston’un yanı sıra İspanya’nın Valencia kentinde de yaşadı. 2014 ve 2015 yıllarında iki kere Grammy ödüllü İspanyol prodüktör, besteci ve gitarist Javier
Limon (Buika, Paco de Lucia, Yasmin Levy, Mariza, Aynur) ile çalışan sanatçı, aynı zamanda Boston merkezli ‘Ark’ isimli duo projesinin de bir üyesi.