Altın Koza Film Festivali başladı

Altın Koza Film Festivali başladı
Altın Koza Film Festivali başladı
Adana Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 17- 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 19'uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı.

Yusuf BAŞTUĞ

ADANA - Usta oyuncu Türkan Şoray’ın onur konuğu olduğu ve 230 filmin ücretsiz gösterileceği festivalin ilk gününde 38 ilde, 61 ayrı noktada halkla buluşan ’Gezici Sinema TIR’ının Adana’ya dönüşü kutlandı. ’Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir’ ve ’Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda’ sloganlarıyla gezen ve kente dönen TIR’a, Türk Chopper Derneği üyeleri motosikletleriyle eşlik ettti. Gezici Sinema TIR’ı, Uğur Mumcu Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz tarafından karşılandı. Etkinlikte Başkanvekili Zihni Aldırmaz, destek sağlayanlara plaket verdi. Altın Koza’nın çok önemli bir festival olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, her yıl festivalin daha da güçlendiğini kaydetti. 


HALK KONSERİ İPTAL EDİLECEK Mİ?

Gazetecilerin, terör saldırıları ve şehitlerle ilgili, "Festival kapsamındaki konserler iptal edilecek mi?" sorusuna yanıt veren Aldırmaz şöyle konuştu:
"Yaptığımız bir eğlence değil, sanat festivali. Sanat ağırlıklı çalışıyoruz. Zaten daha önce ilçelerde yapılan konserler iptal edilmişti. Ama halk konserini de iptal edebiliriz. Ben bugün sayın Valimizle değerlendireceğim, bir karar vereceğiz. Ama insanlar şöyle bilsinler duyarlılığımız, saygımız sonsuzdur bu konuda ama, teröristin istediği noktaya Türkiye ’yi getirmeyiz. Biz büyük bir devletiz. Her konuda yaptığımız gibi bu konuyu da aşacağız." (DHA)