Altın Portakal para bekliyor

38'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali için son hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Antalya Büyükşehir...

ANTALYA - 38'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali için son hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul düzenlediği bir basın toplantısında Başbakanlık Tanıtım Fonu'ndan festival için para gönderilmemesini eleştirdi.
Bu yıl 1-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Altın Portakal Film Festivali'nin ekonomik zorluklara rağmen 38 yıldır yapıldığına dikkat çeken Bekir Kumbul, "Kuşburnu, Pestil ve Kiraz festivallerine para gönderenler Altın Portakal'ı unutuyor" dedi. "400 milyar liralık bir bütçeye sahibiz. Bunun büyük bölümünü sponsor olan özel sektör karşılıyor.
Devlet de böyle kültürel etkinliklere sahip çıkmalı" diye sözlerini sürdüren Bekir Kumbul, festivalin temasının bu yıl iletişim olarak seçilmesinde Birleşmiş Milletler'in 2001 yılını 'Uluslararası Diyalog Yılı' olarak ilan etmesinin etkisi olduğunu belirtti.
Açılışı, İtalyan yönetmen Cesare Ferraio'nun
'Moskova Güzeli' adlı filmiyle yapılacak Altın Portakal Film Festivali kapsamında Eurimages Delegasyonu'nun 25 üyesi bu yılki toplantılarını Antalya'da yapacak.