@ErkanAktug

Altın Portakal'da bu kez TOMA!

Altın Portakal'da bu kez TOMA!
Altın Portakal'da bu kez TOMA!

ASASIZ MUSA FİLMİNDEN BİR KARE

Musa Anter'in hayatını anlatan ve 51. Antalya Altın Portakal'da yarışma dışı gösterilen 'Asasız Musa' filminin gösteriminden önce AKM'nin önünde TOMA ve bir otobüs polis göründü. Festival yönetimin hemen araya girmesi üzerine TOMA ve polis otobüsü kısa sürede mekandan ayrıldı.
Haber: ERKAN AKTUĞ - erkan.aktug@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Aydın Orak'ın yönettiği 'Asasız Musa' filmi Altın Portakal’da iz bıraktı. Dün yapılan gösterimden önce film ekibi üzerine Kobane yazan siyah tişörtlerle sahneye çıktı. Seyirciler film ekibine alkışlarla destek verdi ve "Kobane, Kobane" diye slogan attı. Gösterim sırasında ise altyazı krizi yaşandı. Kürtçe ve Türkçe olan film, yanlışlıkla İngilizce altyazılı versiyonuyla gösterildi. Bu aksaklıktan dolayı festival yönetimi seyircilerden özür diledi ve filmin Çarşamba günü ( bugün ) 11.00 seansında Türkçe-Kürtçe altyazılı olarak yeniden gösterileceğini duyurdu. Ancak bu kez de polis krizi yaşandı. Gösterimin yapılacağı AKM'nin önünde TOMA ve bir otobüs polis göründü. Tepkilerin büyümesi sonucu festival yönetimi devreye girdi. TOMA ve polis otobüsü kısa bir süre sonra mekandan ayrıldı.
 
Gösterim sonrasında düzenlenen söyleşide konuşan Orak, "Bu benim Musa Anter'i arayışımın filmi. Onu sorular sorarak anlatmak istedim. 'Musa Anter kimdir' sorusuyla ilgili herkes kendi cevabını bulsun diye böyle yaptım" diye konuştu.