Altın Portakal'da büyük ödül 350 bin lira

Altın Portakal'da büyük ödül 350 bin lira
Altın Portakal'da büyük ödül 350 bin lira
Bu yıl 4-11 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film ödülü 350 bin lira olarak belirlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film ödülü 350 bin lira olarak belirlendi. Gençleri yarışmaya katılmaya özendirmek adına yeni bir düzenlemeyle ilk film ödülü de 55 bin liradan 100 bin liraya yükseltildi.

Bu yıl ayrıca en iyi yönetmene 55 bin, en iyi senaryoya 35 bin ve en iyi görüntü yönetmenine 30 bin lira verilecek. En iyi müzik ödülü kazanan ise 30 bin liranın sahibi olacak.

En iyi film ödülünün sahibi olan yapımcının, ödülü aldığı yılı takiben 3 yıl içinde çekeceği yeni filminin bir bölümünü Antalya'da çekmesi halinde teşvik amacıyla verilen Antalya Teşvik Ödülü ise 70 bin lira olarak açıklandı. Altın Portakal'da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasına geçen yıl, yılın son başvuru tarihi olan 6 Ağustos tarihinden sonra tamamlanmış, yurt içinde yapılan ulusal ya da uluslararası herhangi bir yarışmada yarışma filmi olarak yer almamış, herhangi bir ulusal televizyon kanalında gösterilmemiş, ticari bandrollü DVD/VCD baskıları satışa sunulmamış Türkiye yapımı filmler katılabiliyor.

Festival kapsamında yer alan Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film yarışmalarına başvuru, 5 Ağustos Pazartesi gününe kadar yapılabilecek.