Amerika, terör filmlerini erteledi

Hollywood film stüdyoları terörizm konulu filmleri gösterimden çekiyor.

LOS ANGELES - Hollywood film stüdyoları terörizm konulu filmleri gösterimden çekiyor. 'Collateral Damage' ve 'Big Trouble' adlı filmlerin gösterim tarihleri bilinmeyen bir tarihe kadar ertelenirken, şu sıralar Türkiye'de de gösterimde olan 'Kod Adı: Kılıçbalığı' İngiltere'de gösterimden çekildi. Warner Bros. 'Kod Adı: Kılıçbalığı'nın, filmdeki canlı bomba sahnesi nedeniyle kaldırıldığını açıkladı.
Arnold Schwarzenegger'in teröristlerle mücadelesini anlatan ve 5 Ekim'de gösterime girmesi planlanan 'Collateral Damage' de açıklanmayan bir tarihe ertelendi. Tim Allen'ın oynadığı komedi türündeki 'Big Trouble' bile bu uygulamadan nasibini aldı. Film, içinde nükleer bomba olan bir bavulun bulunmasıyla ilgili bir öyküyü anlatıyor.
Örümcek Adam'ın afişi toplatıldı
Sony'nin önümüzdeki sezon için planladığı en büyük projelerinden biri olan 'Örümcek Adam'ın Mayıs 2002 olarak açıklanan gösterim tarihi de ertelendi. Erteleme nedeni olarak banka soyguncularının Dünya Ticaret Merkezi kuleleri arasında örümcek ağına takılmasını gösteren sahne ileri sürüldü. Örümcek Adam'ın gözünden kulelerin göründüğü film afişi de duvarlardan toplatıldı.
Televizyon kanalı yöneticileri ise sonbaharda gösterilecek casusluk ve terör konulu programları gözden geçireceklerini açıkladılar.
(ntvmsnbc)