Amy'nin ölümünün arkasındaki gerçekler...

Amy'nin ölümünün arkasındaki gerçekler...
Amy'nin ölümünün arkasındaki gerçekler...
Asif Kapadia'nın yönettiği Amy Winehouse belgeseli 'Amy' belgeseli İngiltere ve ABD'de gösterime girdi. The Independent eleştirmen Goeffrey Macnab'a göre belgeselin en güçlü yanlarından biri Winehouse'un zamansız ölümüyle ilgili tek taraflı suçlamalara odaklanmaması...

Yönetmen Asif Kapadia, İngiltere ve ABD ’de gösterime giren ‘Amy’ belgeselinde 2011’de kariyerinin zirvesinde alkol zehirlenmesinden ölen Amy Winehouse’un hayatının nasıl sarpa sardığını anlatıyor. The Independent eleştirmeni Goeffrey Macnab’a göre “Kapadia’nın filminin en güçlü yönlerinden biri, Winehouse’un zamansız ölümüyle ilgili tek taraflı suçlamalara odaklanmaması, tersine 1990’ların sonlarında caz söyleyen genç kız Amy’le başlayarak hayatının gidişatına odaklanması... Anne - babasının ayrılığı, Camden’deki hayat tarzı, eski eşi Blake Fielder-Civil’in tutarsız davranışları, ikinci albümü ‘Back-to-Black’ten sonra artan ünü, tedavisinin medyaya çok fazla yansıması gibi birçok etken varken ölmünü tek bir olaya veya kişiye bağlamak çok zor.”

Amy Winehouse’un arkadaşları tarafından çekilmiş büyük miktarda video kaydıyla birlikte eski fotoğrafları ve demolarını da gün yüzüne çıkaran belgesel, Amy’nin yakınları ve şov dünyasından ünlü isimlerle röportajlara da yer veriyor.

Eleştirmen Macnab’a göre filmde komedyen ve talk show sunucuları ünlü sarkıcının bağımlılıklarıyla ilgili espri yaparken Winehouse’un ne kadar genç ve çaresiz olduğunu unutmuş olarak karşımıza çıkıyor: “Efsanevi şarkıcı Tony Bennett “Eğer yeterince uzun yaşarsanız hayat size nasıl yaşamanız gerektiğini öğretir” diyerek Winehouse’un kendini kurtarması konusunda ne kadar yetersiz olduğuna vurgu yapıyor.”


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İngiltere

  ,

  Amy Winehouse

  ,

  caz

  ,

  hayat

  ,

  Show

  ,

  Kız

  ,

  Ünlü

  ,

  genç