Anadolu pop'un Dr. Frankestein'ı Mustafa Özkent Babylon'da!

Anadolu pop'un Dr. Frankestein'ı Mustafa Özkent Babylon'da!
Anadolu pop'un Dr. Frankestein'ı Mustafa Özkent Babylon'da!
Babylon, yarın akşam çok özel bir ismi; yıllar sonra yeniden keşfedilen müziğiyle "Anadolu pop'un Dr. Frankenstein'ı" Mustafa Özkent'i ağırlıyor. Gençlerin yalnızca yabancı müzikle değil, yerel müziklerle de dans etmesini isteyen Anadolu funk müziğinin öncüsü Özkent, yeniden dünya listelerine giren 1973 tarihli efsane albümü 'Gençlik ile Elele' ve Belçika Orkestrası'yla Babylon sahnesinde. Bu çok özel konser Babylon TV'den de canlı yayımlanacak.

Başarısıyla zamanının ötesinde bir sanatçı olarak anılan Anadolu funk müziğinin yaratıcısı Mustafa Özkent, yıllar sonra yeniden keşfedilen müziğini Babylon’a taşıyor. Gençlerin yalnızca yabancı müzikle değil, yerel müziklerle de dans etmesini isteyen Özkent, şarkılarında fütüristik tınıların yanı sıra, nostaljik öğelere de yer veriyor. Europalia’nın katkılarıyla ‘Gençlik ile Elele’ adlı 1973 tarihli efsane albümünün yeniden gün yüzüne çıkması ve Le Guess Who? Festival’de sahne almasının ardından Özkent’in Anadolu funk macerası kaldığı yerden devam ediyor. Yıllar sonra dünya listelerinde üst sıralara yükselen Mustafa Özkent, Belçika Orkestrası’yla birlikte 9 Mart Çarşamba akşamı saat 21.30’da Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor.

40 yılı aşkın müzik kariyeri boyunca Muazzez Abacı, Nükhet Duru, Ümit Besen ve Ferdi Özbeğen gibi isimlere aranjörlük ve prodüktörlük yapan Mustafa Özkent, uluslararası müzik koleksiyonerleri tarafından “Daddy of all Turkish Rarities” yani “Nadide Türk Plaklarının Babası” olarak anılıyor. Andy Votel’ın “Anadolu pop’un Dr. Frankenstein’ı” olarak tanımladığı Mustafa Özkent’in kendine has üslubuyla anlattığı 50 yıllık müzik yolculuğu, Babylon Stories ile Babylon TV’de de canlı yayınlanıyor. Babylon TV, Babylon.com.tr’de yer alıyor.
Konserin biletleri Biletix’ten edinilebilir.