Ane Brun'la meditasyona hazır mısınız?

Ane Brun'la meditasyona hazır mısınız?
Ane Brun'la meditasyona hazır mısınız?
Sahneyi bir tür meditasyon alanı olarak gören ve daha önce Salon İKSV'deki performanslarıyla hafızalardan silinmeyecek konser deneyimi yaşatan Norveçli şarkıcı Ane Brun, 12 Aralık'ta bu kez akustik bir konserle yeniden İstanbul'da.

Türkiye ’de de sevilen bağımsız müziğin Norveçli ismi Ane Brun, bir yıl aradan sonra yeniden İstanbul ’da! İKSV tarafından düzenlenen Ane Brun konseri 12 Aralık Cuma gecesi KüçükÇiftlik Park’ta. İstanbullu müzikseverlerin 2011 ve 2013 yıllarında Salon’da canlı izleme fırsatı buldukları Ane Brun, üçüncü İstanbul ziyaretini Garanti Caz Yeşili ve Goldnight katkılarıyla, 12 Aralık’ta yapacak. İstanbul’a her gelişinde, Salon’da verdiği her konserde izleyicileri performansıyla büyüleyen müzisyen hayranlarıyla bu defa akustik bir konserde, KüçükÇiftlik Park sahnesinde buluşacak.

Norveçli müzisyen, 2003’te yayımladığı ilk albümü ‘Spending Time with Morgan’ın ardından yayımladığı ‘Temporary Dive’ (2005) albümüyle Norveç Grammy Ödülleri’nde en iyi kadın sanatçı seçildi. Son stüdyo albümü ‘It All Starts with One’ı 2011’de yayımlayan Brun, müzikteki 10. yılını geçtiğimiz yıl retrospektif bir albümle kutladı. Brun, albüm için düzenlenen turne kapsamında, Kasım 2013’te İstanbul’a ikinci kez uğramış ve Salon İKSV’deki üç performansıyla dinleyicilere hafızalardan silinmeyecek konser deneyimleri yaşatmıştı. Özellikle bir tür meditasyon alanı olarak gördüğü sahnedeki farklı tarzıyla dikkat çeken Ane Brun’ün Salon İKSV’deki tüm performansları için biletler günler öncesinden tükenmişti.

Daha önce albümlerine almadığı şarkılarını ve cover’ları ‘Rarities’ (2014) adlı son albümünde bir araya getiren Ane Brun, bu kez hiç duyulmamış parçalarını ve ‘Ain’t No Cure For Love’ (Leonard Cohen), ‘From Me To You’ (The Beatles), ‘It’s Alright (Baby’s Coming Back)’ (Eurythmics) gibi klasikleşmiş şarkıların yorumlarını İstanbullu hayranlarıyla paylaşmak için 12 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park’ta olacak. Ane Brun öncesinde ise 2013 yılında Skisser albümüyle müzik dünyasına adım atan İsveçli şarkıcı ve söz yazarı Alice Boman, huzur veren sesiyle KüçükÇiftlik Park sahnesinde.
90 TL (oturmalı birinci kategori), 75 TL (oturmalı ikinci kategori), 60 TL (ayakta) ve 50 TL (öğrenci) olan Ane Brun biletleri 24 Ekim Cuma günü satışa sunulacak. Lale Kart üyeleri için indirimli ön satış ise 23 Ekim Perşembe günü.