Ankara'da 'Herkes'e dört ödül

13. Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması'nda Semih Kaplanoğlu'nun 'Herkes Kendi Evinde'si En İyi Film seçildi.

ANKARA - 13. Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması'nda Semih Kaplanoğlu'nun 'Herkes Kendi Evinde'si En İyi Film seçildi. Film ayrıca senaryo (Kaplanoğlu ve Özden Çankaya), görüntü (Hayk Kirekossiyan) ve müzik (Selim Atakan) ödüllerinin de sahibi oldu. Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü 'İtiraf'a verilirken filmin yönetmeni Zeki Demirkubuz da En İyi Yönetmen seçildi. Kadın oyuncu ödülünü
'Yazgı'daki rolüyle Zeynep Tokuş', erkek
oyuncu ödülünü ise 'Büyük Adam Küçük Aşk'taki rolüyle Şükran Güngör kazandı.
Aynı filmdeki performansıyla Füsun Demirel En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, beş yaşındaki Dilan Erçetin de Umut Veren Kadın Oyuncu seçildi. Engin Günaydın 'Yazgı'daki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olurken aynı filmin başrolünde yer alan Serdar Orçin ise Umut Veren Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Mira Civelek'in 'Dava' filmiyle En İyi Sanat Yönetmeni ödülünü kazandığı festivalde Adnan Elial da 'O da Beni Seviyor' filmiyle En İyi Kurgu ödülü kazandı.
'Umut Veren Yeni Yönetmen ödülü ise
'Yurtdışı Turnesi' adlı ilk filmiyle Ayşe Polat'ın oldu. Festivalin ödülleri bu akşam Ankara Büyük Tiyatro'da yapılan törende sahiplerine verildi. (Kültür Sanat)