Antalya Senfoni'den iddialı program

ANTALYA - Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), 15’inci yılında dünyaca ünlü şef ve solist sanatçılarının yer aldığı iddialı bir repertuvar hazırladı. ADSO, 9 Eylül’de başlayacak ve 20 Mayıs’a kadar devam edecek sezon boyunca 34 konser verecek. Dünyaca tanınmış Alexander Markov, İlya Grubert, Jiri Barta ile 1985 doğumlu genç sanatçı Artun Hoinic, Ukrayna Devlet Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Vlidamir Chirenkov, Çin Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Fan Tao gibi şeflerle birlikte, Türkiye ’den de dünyaca tanınmış piyanistler Gülsin Onay ile Hüseyin Sermet’i ve tiyatrocu Genco Erkal’ı ağırlayacak.
Sezon açılışını sef Orhan Şallıel’in bestesi ‘Nazım Hikmet-Kuva-i Milliye’nin dünya prömiyeri ile 9 Eylül’de İzmir ’de yapacak ADSO, konserin tekrarını da 10 Kasım Atatürk Haftası’nda Antalya’da Genco Erkal solistliğinde gerçekleştirecek. Orkestranın 22 Ekim’de kendi sahnesindeki ilk konserinin solisti ise Gülsin Onay olacak.
ADSO, bu yıl genç şeflere fırsat tanımak amacıyla ‘Genç Kuşak Şefleri’ adlı bir projeye de imza atacak. Konserde orkestrayı birden fazla genç şef, sırayla yönetecek. ADSO konserleri sezon boyunca her hafta cuma 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde. (aa)