Antik tiyatroda Akdeniz'in sesleri

Akdeniz kıyılarında farklı müzik türleri ve kültürlerini bir araya getirmeyi amaçlayan Phaselis Sanat Etkinlikleri'nin ikincisi, şef Rengim Gökmen yönetimindeki 70 kişilik Antalya Senfoni Orkestrası'nın 7 Eylül'de vereceği konserle başlayacak.

İSTANBUL - Akdeniz kıyılarında farklı müzik türleri ve kültürlerini bir araya getirmeyi amaçlayan Phaselis Sanat Etkinlikleri'nin ikincisi, şef Rengim Gökmen yönetimindeki 70 kişilik Antalya Senfoni Orkestrası'nın 7 Eylül'de vereceği konserle başlayacak. Ünlü opera ve müzikallerden aryaların seslendirileceği konserde Antalya Senfoni Orkestrası'na Ankara Devlet Opera ve Balesi solistlerinden tenor İhsan Ekber ile soprano Nilgün Akkerman eşlik edecek.
8 Eylül'de Türkiye'den Yansımalar'ın vereceği konserle devam edecek etkinlik kapsamında Moskova Balalayka Dörtlüsü de sahneye çıkacak. 1978'de N. Opsinov Rusya Halk Orkestrası Devlet Akademisi solistlerinden kurulan Moskova Balalayka Dörtlüsü'ne konserinde Rus bas Vladimir Gerc ve dört kişilik Halk Dansları grubu eşlik edecek.
11 Eylül'de kadın ve erkek semazenlerden oluşan Çağdaş Mevlana Âşıkları Topluluğu'nun tasavvuf müziği ve sema töreni icra edeceği 2. Phaselis Sanat Etkinlikleri 14 Eylül'de şef Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası ve solisti Elena Duran'ın (flüt) vereceği konserle son bulacak. Tüm konserler Phaselis antik tiyatrosunda gerçekleştirilecek ve saat 21.00'de başlayacak.
(Kültür Sanat)