Arada bir aldatmak zarar vermez

Robert en yakın arkadaşı Bernard'ın karısı Jacguelin'le ilişki içindedir. Karısının kendisini aldattığından habersiz Bernard'ın da Brigitte adında bir metresi vardır.
Haber: ŞEHNAZ PAK / Arşivi

İSTANBUL - Robert en yakın arkadaşı Bernard'ın karısı Jacguelin'le ilişki içindedir. Karısının kendisini aldattığından habersiz Bernard'ın da Brigitte adında bir metresi vardır. Ve bir hafta sonu yemeğinde bu dörtlü birbirlerinin kim olduğundan habersiz bir araya gelir. İşin içine bir de Brigitte adındaki hizmetçi girince durum iyice arapsaçına döner. Artık 'kim kimin nesi'dir ya da değildir, her şey birbirine karışmıştır...
Fransız yazar Marc Camoletti'nin 'aldatma' teması üzerine kurulu tempolu bir vodvili olan 'Çılgın Hafta Sonu' Tiyatro İstanbul'da sahneleniyor. Gencay Gürün'ün yönettiği oyunda, Can Gürzap, Metin Serezli, Nilgün Belgün, Şahnaz Çakıralp, Metin Arslan ve Ebru Tekgündüz rol alıyor. Gürün sezonu özellikle bir komedi ile açmak istedikleri için 'Çılgın Hafta Sonu'nu tercih ettiklerini söylüyor: "Camoletti'nin bilhassa Türkçeye henüz çevrilmeyen 'Yemeği Yatakta Yiyeceğiz' adlı bir oyunu var. Onu sahnelemeyi istiyordum ancak kadro
oluşturulamadı. Sonra bu metinle tanıştık. Bu oyun, Londra'da 10 yıl oynadı. Sıkı bir vodvil."
'İlişkiler çeşitlidir'
Gencay Gürün oyunun 'aldatma'nın ne yanında ne de karşısında olduğunu da özellikle vurguluyor: "Kadın ile erkeğin eşitliğini savunuyor. Eşlerden bir tarafın öbür tarafı aldatması bir diğerine de aldatma hakkını vermez. Evliliklerde böyle şeyler oluyor. Yazar, gayet doğal ele almış ve düzeyli bir şekilde işlemiş aldatma temasını." Peki aldatmanın bağışlanabilir bir yanı var mı? "Elbette var. Bu konuda katı yoruma girilmemeli. İlişkiler çok çeşitlidir. Bir insana hayatı öyle bir zehir edersiniz ki bin kere aldatmış olmanızdan daha kötüdür. Ama insanın hayatta kaçamayacağı bazı çekicilikler olur. Devamlı birini bedbaht etmektense bir-iki kere aldatmanın bence çok da kötü bir tarafı yok. Nitekim aldatmaların evliliklerde yıllar sonra çiftleri daha da birbirine bağladığını görüyoruz. Pek kabul edilebilir görünmese de gerçekler böyle... Dışarıdan bakıp da 'Bu affedilir bu affedilmez' demek çok zor."
Bu sezon 'Perde Açılıyor'u (All About Eve) seyirci karşısına çıkarmayı düşünen Gencay Gürün'ün bir büyük hayali de bir müzikal yapmak. Sponsor bulunduğu takdirde bir başka salonda 'My Fair Lady' müzikalini sahnelemek isteyen Gürün'ün düşündüğü başrol oyuncuları ise Cihan Ünal ve Hülya Avşar.
'Çılgın Hafta Sonu' bugün ve yarın saat 21.00'de Profilo Kültür Merkezi'nde. Tel: 0212 216 40 70