Arcade Fire'dan yeni albüm

Arcade Fire'dan yeni albüm
Arcade Fire'dan yeni albüm
Kanadalı indie rock topluluğu Arcade Fire, dördüncü stüdyo albümü için tarih verdi: 29 Ekim

Arcade Fire'ın dünya çapında ünlenen albümü “The Suburbs”, indie severlerin beğenisini kazanmış ve grubun kaydedeceği bir sonraki albüme dair beklentileri oldukça arttırmıştı. Grup, yeni albümüyle bu meraklı bekleyişi sonlandıracak. Albümü, dünyanın değişik noktalarında farklı stüdyolarda kaydeden Kanadalı topluluk, albümün ilk single’ını ise Eylül başında yayınlamayı planlıyor.
Grubun adı henüz açıklanmayan albümünü, birlikte çalıştıkları LCD SoundSystem’den James Murphy “Fantastik bir albüm olacak” diyerek özetledi. Murphy, sözlerine “O kadar iyiler ki, müzikleri ile ilgili her şeyi kendileri üretiyorlar. Benim bu oluşumdaki rolüm ise sadece ufak öneriler yapmak ve enstrüman çalmak” diyerek devam etti.
Geçtiğimiz yıl yapılan bir röportajda, grubun menajeri Scott Rodger da grubun dördüncü albümünde ünlü müzisyen ve prodüktör James Murphy ile çalışacağını bildirmişti.
Scott Rodger, Murphy ve Arcade Fire’ın en az üç şarkıda beraber çalışacağını söylemiş, tek sorunlarının ellerinde “Hepsi albüme girecek kadar iyi 35 şarkının olması” olduğunu belirtmiş.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  indie

  ,

  Ünlü

  ,

  eylül