Arıburnu'nda geri sayım

Şair ve sinemacı Orhon Murat Arıburnu anısına düzenlenen 'Arıburnu Ödülleri'nin bu yıl 12'ncisi verilecek.

İSTANBUL - Şair ve sinemacı Orhon Murat Arıburnu anısına düzenlenen 'Arıburnu Ödülleri'nin bu yıl 12'ncisi verilecek. Ödüller bu yıl yayımlanmış ve yayımlanmamış şiir kitabı, kısa ve uzun metrajlı film ile uzun metrajlı film öyküsü dalında verilecek. Yayımlanmış şiir kitabı dalında yarışacakların kitaplarının 1 Ocak ve 31 Temmuz tarihleri arasında basılmış olması şartı aranıyor. Uzun metrajlı film kategorisinde de 2000-2001 yapımı filmler yarışabilecek.
Yarışmada üç yıl önce başlatılan 'Ustalara Saygı' ödülleri ile özel ödüller ise geçen yıl bu ödüllere değer görülen sanatçıların duyarsızlıkları nedeniyle artık verilmeyecek.
Son başvuru tarihi 10 Ağustos olarak belirlenen 'Arıburnu Ödülleri'ne katılmak isteyenlerin yapıtlarını, kısa ve uzun metrajlı film dalları hariç, yedi örnek halinde, bir fotoğrafları ve yaşamöyküleriyle
birlikte Orhon Murat Arıburnu Ödülleri Sadri Alışık Sokağı 27/3 (80060) Beyoğlu-İstanbul adresine göndermeleri gerekiyor. Bilgi için Tel: 0542 815 20 66 (Kültür Sanat)