Art Club'ta ney eşliğinde resim sergisi

Art Club'ta ney eşliğinde resim sergisi
Art Club'ta ney eşliğinde resim sergisi
Nişantaşı'nda 7 Nisan'da sanatseverlere kapılarını açacak olan Art Club'ın ilk etkinliği Semra Özümerzifon'un perküsyon ve nez eşliğindeki resim sergisi

İstanbul Nişantaşı, yeni bir sanat galerisine daha sahip oluyor. Murat ve Ebru Türün çiftinin kurduğu Art Club, 7 Nisan’da ressam Semra Özümerzifon’un sergisi ile kapılarını açacak. 

Resim başta olmak üzere güzel sanatlara ait eserlerin sergileneceği Art Club, ünlü ressamın “Semazenler” konulu resim sergisini sanatseverlerle neyzen Oğuzhan Erdem ve perküsyon ustası Ferhat Akın dinletisi eşliğinde buluşturacak.


Sanat tutkunlarının yeni buluşma adresi olarak tasarlanan, resim, ve heykel gibi güzel sanatlara ait önemli eserlerin yanı sıra dikkat çekici farklı eserlerin de sergileneceği Art Club’un açılışı ünlü Türk ressam Semra Özümerzifon’un “Semazenler” konulu resim sergisi ile gerçekleşecek.

Uzun yıllar yurt dışında resim çalışmalarını sürdüren, bu alanda çok sayıda ödülün sahibi olan Semra Özümerzifon, 2007 yılında Türkiye’ye dönerek resim çalışmalarını İstanbul’daki stüdyosunda sürdürmeye başladı. Uluslararası sanat otoriteleri tarafından resim tekniği övgüyle karşılanan Özümerzifon, güzel sanatlar alanında “en duyarlı sanatçılar arasında” gösteriliyor.

Art Club ile klasik galeri anlayışına farklı bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini belirten Murat Türün, “Açılışımızı yurt dışında büyük bir saygı ile takip edilen ünlü bir Türk ressamı ile yapmak istedik. Semra Hanım, uluslararası sanat camiasında kabul görmüş değerli bir sanatçımızdır ve sergimizde 19 adet eseri yer alacak” dedi.

Semra Özümerzifon’un “Semazenler” konulu resim sergisi 7 Mayıs’a kadar Nişantaşı Zafer Sokak’ta bulunan Art Club’ta sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Art Club ve Sema Özümerzifon Sergisi Açılış:
Tarih: 7 Nisan 2010, Çarşamba
Yer: Art Club - Nişantaşı Zafer Sokak No: 44-A
Saat: 17:30 – 20:00


Sergi ile ilgili detaylı bilgiye www.artclub.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. (radikal)