Artium Sanat Evi'nin güz müzayedesi

Artium Sanat Evi'nin güz müzayedesi
Artium Sanat Evi'nin güz müzayedesi

Bu yıl 86'ncısı düzenlenen ve birçok ünlü eserin yer alacağı Artium Sanat Evi'nin güz müzayedesi, 14 Ekim'de yapılacak.

Bu yıl 86'ncısı düzenlenen ve birçok ünlü eserin yer alacağı müzayede, 14 Ekim'de yapılacak.

Artium Sanat Evi'nden yapılan yazılı açıklamada, müzayedenin Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel'de, Klasik, Modern ve Çağdaş Sanat Müzayedesi olarak gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, Türkiye 'nin en kapsamlı koleksiyonlarından birine sahip olan sanat evinin güz müzayedesinde, sürprizlerin yer alacağı duyuruldu.

Müzayedede, Nuri İyem'in en büyük boyutlu eseri kabul edilen “Üç Güzeller ve Göç” adlı eserinin sürprizler arasında olduğu ve 300 bin lira bedelle satışa sunulacağı kaydedilen açıklamada, 2010'da hayatını kaybeden Çağdaş Türk Resmi 'nin önemli isimlerinden Ömer Uluç'a ait eserlerin de burada yer alacağı bildirildi.

Açıklamada Ahmet Oran, Eren Eyüboğlu, Cemal Tollu, Ebru Uygun ve Serdar Arat gibi ünlü ressamların eserlerinin de yer alacağı ifade edildi.

Müzayede kataloğunda, Türk resminin erken döneminden başlayarak bugüne doğru gelişim çizgisini yansıtan tüm dönem ve ekollere ait 217 seçkin yapıtın bulunacağı bildirildi.

Eserlerin Artium Sanat Evi'nde sergilenmeye başladığı belirtilen açıklamada, serginin müzayede gününe kadar süreceği ifade edildi. (aa)