'Arture 444; Şizofrenler'e 500 bin TL

'Arture 444; Şizofrenler'e 500 bin TL
'Arture 444; Şizofrenler'e 500 bin TL
Yılın son müzayedesinin Beyaz Müzayede gerçekleştirdi. Yüksel Arslan'ın 'Arture 444; Şizofrenler' isimli eseri 500 bin TL'ye alıcı bularak müzayedenin en yüksek rakama satılan eseri oldu.

Önde gelen Türk Çağdaş ve Modern Sanatçılarına ait 160 seçkin eserin satışa sunulduğu 26. Beyaz Müzayede 19 Aralık Perşembe akşamı Sofa Hotel’de gerçekleşti.
Sanat ve cemiyet dünyasının biraraya geldiği müzayedeye ilgi oldukça yoğundu. Müzayedenin sürpriz satışı 150-250 bin fiyat aralığında satışa sunulan Yüksel Arslan’ın eseri oldu. Son zamanlarda üst üste fiyat rekorları kıran figur ustası Yüksel Arslan’ın en bilinen eserlerinden biri olan ‘Arture 444; Şizofrenler’ isimli eseri 500 bin TL’ye alıcı bularak müzayedenin en yüksek rakama satılan eseri oldu.
Müzayedenin en ilgiyle beklenen eseri olan Fahrelnissa Zeid’in önce öğrencisinin otoportresi olarak başladığı ancak sonradan kendisinin öğrencisinin yaşındaki halini resme aktardığı ‘Otoportre’si ise 425 bin TL’ye alıcı buldu. Çağdaş figur ustalarından Komet’in en büyük ebatlı ve en önemli başyapıtı olarak gösterilen ‘Ecologie de L’Amour’ isimli tablosu ise 275 bin TL’ye alıcı buldu.
Türk Çağdaş Sanatı’nın genç kuşağın önemli temsilcilerinden biri olan Taner Ceylan’ın “Alp” isimli yağlıboya eseri de 225 bin TL’ye alıcı buldu.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Beyaz

  ,

  Modern

  ,

  Sürpriz

  ,

  genç

  ,

  Aralık

  ,

  perşembe