Arzu Kaprol ile Paris'te "bilinçaltına yolculuk"

Arzu Kaprol ile Paris'te "bilinçaltına yolculuk"
Arzu Kaprol ile Paris'te "bilinçaltına yolculuk"

Arzu Kaprol Sonbahar-Kış 2012-13 koleksiyonu Bilinç Labirenti - Maze of Self , mimari ve geometrik formları bir arada sunuyor."

Ünlü modacı Arzu Kaprol, sonbahar-kış 2012-13 koleksiyonunu Paris moda haftasında tanıttı

PARİS - Paris Güzel Sanatlar Akademisi'nde (Ecole des Beaux-Arts) düzenlenen ve “Bilinç Labirenti- Maze of Self” isimli koleksiyonda Arzu Kaprol, modaseverlere “bilinçaltının derinliklerinde büyülü bir yolculuk” yaşatıyor.

Arzu Kaprol, Paris Moda Haftası'nın kapanış gününde, Louis Vuitton'dan iki saat sonra, Miu Miu'dan iki saat önce “Bilinç Labirenti: Maze of Self” adlı Sonbahar-Kış 2012-13 koleksiyonunun defilesini gerçekleştirdi.

Sahne tasarımının tamamen Arzu Kaprol'e ait olduğu defilede podyum, tasarımları ön plana çıkaracak şekilde koleksiyondaki detaylar kullanılarak özel olarak dizayn edildi.
Dünyaca ünlü Iris Egbers, Amanda Moreno, Irina Kulikova ve Georgia Hilmer gibi modeller bu özel podyumda boy gösterdi.

Ayrıca Paris Moda Haftası boyunca Arzu Kaprol'un ilkbahar-yaz 2012 koleksiyonu da, Paris'te dünyanın en iyi tasarımcılarının koleksiyonlarının yer aldığı Montaigne Market'in vitrininde sergilendi.

350 yıllık bir tarihe sahip olan Avrupa 'nın en iyi sanatçılarının yetiştirildiği sanat okulu “Ecole des Beaux-Arts”da gerçekleşen defilede, 'crystail rocks' sponsorluğunu Swarovski Elements üstlenirken, defilenin makyajları MAC imzalıydı. Defilenin co-sponsorlarından bir diğeri ise Deri Tanıtım Grubu'ydu.

Bilinçaltının derinliklerinde bir yolculuğa çıkaran koleksiyon, keşfedilmeyen ve açığa çıkmayan duygulara odaklanıyor. Çizgisel ve su yüzeyi efektlerinin yansıdığı “Bilinç Labirenti: Maze of Self” koleksiyonunda, özellikle renk blokları baş rolde yer alıyor.

Dünyada deri tasarımlarıyla ön plana çıkan ve tanınan moda tasarımcısı Arzu Kaprol'ün sonbahar-kış 2012-13 koleksiyonunda yün ipek ve hacimli kumaşlar da tasarımlarda dikkati çekiyor.

Sıcak ve soğuk tonların bir arada kullanıldığı tasarımlarda, siyah, kırmızı, altın , bej ve mor renkler göze çarpıyor. Arzu Kaprol Sonbahar-Kış 2012-13 koleksiyonu “Bilinç Labirenti - Maze of Self”, mimari ve geometrik formları bir arada sunuyor."(aa)


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  sanat

  ,

  Avrupa

  ,

  Moda

  ,

  Ünlü

  ,

  Kırmızı

  ,

  dizayn

  ,

  kış