Askerdi, mahkûm oldu

'O Şimdi Asker'in bedelli askerleri mapushaneye düşüyor. Üçlemeye dönüştürülen 'O Şimdi' serisinin ikincisi 'O Şimdi Mahkûm'un çekimlerine yarın başlanıyor.
Haber: OLKAN ÖZYURT / Arşivi

İSTANBUL - 'O Şimdi Asker'in bedelli askerleri mapushaneye düşüyor. Üçlemeye dönüştürülen 'O Şimdi' serisinin ikincisi 'O Şimdi Mahkûm'un çekimlerine yarın başlanıyor. İlk filmin 'hin' karakteri senarist Levent, askerlik bittikten sonra mesleğini sürdürmeye çalışır. Fakat bir türlü şeytanın bacağını kıramamıştır. 'O Şimdi Mahkûm' adlı bir sitcom'la şansını döndürmeyi düşünen Levent, askerlik arkadaşı Athena'nın solisti Gökhan'ın peşine düşer. Çünkü onu dizide oynatmak istemektedir. Bu süreçte ikili kendilerini birdenbire mafya dünyasının içinde bulurlar. Her şeyiyle yabancısı oldukları bu dünyada ikilinin karşısına Karlıdağ çıkar. Üçlü daha ne olduğunu anlayamadan kendilerini büyük bir hesaplaşmanın ortasında bulur.
Senaryo Levent Kazak'ın
Serinin ilk filminde olduğu gibi senaryo ve başrol Levent Kazak'a ait. Görüntü yönetmeni yine Soykut Turan. Yine ilk filmin oyuncuları 'Athena' Gökhan ile Yavuz Bingöl, Levent Kazak'a eşlik edecekler. Ama kadronun geriye kalanı tamamen yenilenmiş. Burhan Öçal, Erkan Can, Zafer Algöz, Menderes Samancılar, Fadik Sevin Atasoy, Ayça İnci, Ali Atay, Melisa Sözen, Goncagül Sunar, Hakan Özoğuz, Burcu Kara serinin ikinci filminde rol alacaklar. Asıl değişiklik ise yönetmen koltuğunda yaşanıyor. İlk filmin yapımcısı Abdullah Oğuz, bu kez hem yapımcı hem yönetmen. Abdullah
Oğuz 'O Şimdi Mahkûm'un aksiyon komedi türünde bir film olacağını söylüyor. Yönetmenin senaryoya ve oyuncu kadrosuna güveni tam. Serinin üçüncü filmi konusunda bilgi vermeyen Abdullah Oğuz, "Zamanı geldiği zaman açıklarız" dedi.
Kadroya yeni katılan Erkan Can, Burhan Öçal, Zafer Algöz filmde kötü adam saflarında yer alıyor. Film için özel bir mekân hapishaneye dönüştürülmüş. Çekimler burada yapılacak. Bazı sahneler ise Bayrampaşa Cezaevinde çekilecek. Çekimleri altı hafta sürecek filmin 15 Nisan 2005'te vizyona girmesi planlanıyor.