Assos'ta Felsefe'de pozitivizm sempozyumu

Assos'ta Felsefe'de pozitivizm sempozyumu
Assos'ta Felsefe'de pozitivizm sempozyumu
Aristoteles'in yaşamının bir bölümünü geçirip felsefe eğitimi verdiği antik Assos kentinde 15 yıldır Prof. Örsan K. Öymen öncülüğünde ücretsiz düzenlenen Assos'ta Felsefe'nin bu yılki ulusal sempozyumu 6-7 Şubat tarihlerinde 'Pozitivizm Nedir? Ne Değildir?' başlığı altında yapılacak.

15 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ve gelenekselleşen Assos’ta Felsefe etkinliğinin bu yılki ulusal sempozyumu 6-7 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Felsefe tarihinin en önemli filozoflarından Aristoteles’in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ve felsefe eğitimi verdiği antik Assos kentinde yapılan ve Felsefe Sanat Bilim Derneği’nin kurucu başkanı Prof. Örsan K. Öymen’in öncülüğünde gerçekleşen toplantılara öğretim üyeleri, öğrenciler ve alan dışından felsefe meraklıları katılıyor.

6-7 Şubat 2015 toplantısının konusu ‘Pozitivizm Nedir? Ne Değildir?’. Son yıllarda birçok farklı odağın yoğun eleştirisi altında olan pozitivizm ve mantıkçı pozitivizm akımlarının ne anlama geldiği, hangi tezleri savunduğu irdelenecek, ayrıca pozitivizmle ilgili ‘ popüler kültürde’ yer alan çarpıtmalar ortaya konacak. Sempozyuma Prof. Örsan K. Öymen, Prof. Yaman Örs, Prof. Erdinç Sayan, Doç. Samet Bağçe, Doç. Cemil Güzey, Doç. Kerem Cankoçak ve Dr. Ufuk Yaltıraklı konuşmacı olarak katılacak.
Toplantı ücretsiz ve herkese açık. Ayrıntılı bilgi ve on- line kayıt için: www.philosophyinassos.org


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Popüler

  ,

  Line

  ,

  Bilim

  ,

  2015

  ,

  kayıt