'Ataman neden öyle dedi anlamış değilim'

'Ataman neden öyle dedi anlamış değilim'
'Ataman neden öyle dedi anlamış değilim'
Star Gazetesi'ne verdiği söyleşide Gezi olaylarıyla ilgili sanatçılara yüklenen sanatçı Kutluğ Ataman'a Güven Kıraç'tan cevap geldi: "Ben onun yeni filminde oynadım. Orada onca sinemacı varken benim ismimi neden zikretti anlayamadım."

Güncel sanatçı ve yönetmen Kutluğ Ataman, Star Gazetesi’ne verdiği söyleşide Gezi olaylarıyla ilgili sanat dünyasına yüklenmişti. Başbakan Erdoğan ’la görüşmeye gitmeden önce Gezi Parkı ’ndaki çadırda sinemacılarla buluştuğunu, bu sırada ‘Takva’ filminin senaristi Önder Çakar’ın üzerine yürüdüğünü anlatan Ataman, “Baktım çadırın altında Meltem Cumbul, Güven Kıraç, başka tanıdık dizi oyuncuları, hepsi sindirilmiş, gözlerini kaçırıyorlar” demiş, hükümete de ‘sanat dünyasındaki Ergenekon’a uyanın’ uyarısı yapmıştı.
Ataman’ın ‘gözlerini kaçırmakla’ itham ettiği oyunculardan Güven Kıraç, ünlü yönetmenin bu tavrına bir anlam verememiş: “Orada bir sürü sinemacı vardı. Onca sinemacı arasından bizim ismimizi zikretmiş olmasını anlamış değilim. Oysa uzun bir aradan sonra yeniden dündüğü sinemada ben ona omuz vermiş ve Erzincan’da çektiği yeni filmi ‘Kuzu’da oynamıştım. Çadıra geldiğinde hakikaten onu son anda göz ucuyla gördüm. Bir an bir gerginlik oldu, ne olup bittiğini bile anlayamadım.”
Kıraç, Ataman’ın ‘sanat dünyasındaki Ergenekon’ benzetmesiyle ilgili de “Ne Ergenekon’u Allah aşkına? Bunlar komik şeyler” demekle yetindi.