Ataman'ın 28 Şubat projesi ödül kazandı

Ataman'ın 28 Şubat projesi ödül kazandı
Ataman'ın 28 Şubat projesi ödül kazandı
Kutluğ Ataman'ın 28 Şubat sürecini anlatacağı yeni filmi 'Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler' Roma Film Festivali'nde Eurimages Ödülü aldı.

Roma Film Festivali’nde Eurimages Özel Ödülü bu sene yönetmen Kutluğ Ataman’ın yazdığı ve yöneteceği yeni filmi "Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler" adlı projeye verildi. Ataman ödülü alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödül sayesinde bu çok önemli hikayenin anlatılmasına bir adım daha yaklaşmış olduk. 28 Şubat’ta mağdur olmuş bütün Türkiyeliler adına Avrupalı dostlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

33. İstanbul Film Festivali’nde Köprüde Buluşmalar bölümünde Türkiye - Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu ödülünü kazanan Ataman’ın yeni projesi "Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler" Avrupa ’nın önemli film festivallerinden Saraybosna Film Festivali’nde prestijli ARTE ödülünün de sahibi olmuştu. Daha gerçekleştirilmeden bir çok ödül  alan proje, bu yılki Cannes Film Festivali’nde L'atelier’e seçilmişti.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek film projesinin Türkiye yapımcısı Tacim Açık olacak. Aynı ekibin bir önceki filmi Kuzu, geçen yıl Antalya Film Festivali’nde En iyi Film dahil 6 ödül kazanmıştı. 


  http://www.radikal.com.tr/145473614547362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kabak tadı! - canyanar

  Yaşamasak 28 Şubat'ta insanlar idam edildi, hapislere atıdı, işkenceler gördü yargısız infazla katledildi falan sanacağız. Bu dindarların elinde bir türban vardı mağdur olduk mağdur olduk diye ağladılar, şimdi ağlayacak bir şeyleri kalmadı yeniden 28 şubat'a döndüler. Çekilmemiş bir filme ne ödülü verirler onu da anlamış değilim. En iyi senaryo dalında mı vermişler?

  Demek ki çok büyük politik sanat başarısıymış.. - onnur

  Ama gündemi 18 yıl geriden takip eden bir çalışma olduğu da kesin. Destansı AKP Türkiyesi ile ilgili bir film yapmak için neyi bekliyormuş acaba? Riskin sıfırlanmasını mı?