'Ateş' bahane Tarkan şahane

Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi

TAKSİM - İstanbul 2010 Taksim açılış gecesi oldukça renkli geçti. Saat 19.30’da başlayan etkinlikler için saatler öncesinden başlanarak geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis barikatlarıyla çevrelenen alan saatler ilerledikçe kalabalıklaştı. Şenlik 20.00’de sahneye çıkan Fransız Ateş Tiyatrosu topluluğunun gösterisiyle başladı. Özel giysi ve aletleriyle alev ve havaifişekler eşliğinde ilginç bir gösteri yapan topluluk izleyicilerden alkış topladı. Son derece sessiz ilgiyle izlendiler. En ilgi çekici kısmı iki göstericinin havai fişekler altında sahneden onlarca metre yükseklikte yaptıkları gösteri oldu.
Topluluğun gösterisi her ne kadar genç yaşlı birçok kişi tarafından izlense de kalabalıkta yoğun bir Tarkan sabırsızlığı vardı. Konserden saatler önce kendine direk tepelerinde yer bulan insanlar havanın soğukluğuna ve yağmura aldırmadan Tarkan’ın sahneye çıkmasını bekledi. Sanatçının çıkışı yaklaştıkça alanı dolduran çığlıklar ilk duyulduğunda daha da arttı. Sahneye ‘Kuzu Kuzu’ şarkısını söyleyerek çıkan Tarkan, program boyunca sevilen birçok şarkısını seslendirdi. Konser alanındaki Tarkan bandanalı gençler kadar civardaki kapalı mekanlarda oturan insanların Tarkan’a eşlik etmesi dikkat çekti. Sahneye daha yakın olmak için barikatları aşmaya çalışan gençler polis tarafından engellendi.
Kalabalık arkadaş grupları, çocuklarını omuzlarına alan anne ve babalar, birbirileriyle dans eden çiftler meydanı dolduran herkes Tarkan’ın eğlenceli şarkılarına coşkuyla eşlik etti. Soğuğa aldırış etmeyen kalabalık program boyunca çılgınlar gibi eğlendiler.