AVM'de Neşet Ertaş süprizi

AVM'de Neşet Ertaş süprizi
AVM'de Neşet Ertaş süprizi
Kayseri'deki bir alışveriş merkezinde, geçen hafta vefat eden Türk Halk Müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş anısına fotoğraf ve plak sergisi açıldı.

Alışveriş merkezindeki sergide, Ertaş'ın siyah beyaz ve renkli fotoğrafları ile plakları sergilendi.

Ertaş'ın eserlerinin de çalındığı alışveriş merkezinin Genel Müdürü Salih Tolan, yaptığı açıklamada, serginin 10 Ekim Çarşamba gününe kadar açık kalacağını belirterek, “Sergide sanatçımıza ait yaklaşık 80 plak var. Hayatından kesitler sunan fotoğraflar, devlet büyüklerimizden ve sanatçılarımızın büyük üstadın arkasından söylediği önemli sözler var. Neşet Ertaş'ın sözünü yazdığı, bestelediği özel türkülerin sözlerini de sergiliyoruz” dedi.

Birçok insanın hayatının bir döneminde Neşet Ertaş türküsünün bulunduğunu vurgulayan Tolan, “Ziyaretçilerimizden olumlu tepkiler aldık. Duygularını yazıyla anlatmak isteyen ziyaretçilerimiz için anı defteri bulunduruyoruz. Bu defteri sergi bitiminde Neşet Ertaş'ın ailesine ulaştıracağız. Kayseri'deki insanların bu değerli şahsiyet için ne hissettiklerini, ölümünden sonraki hissiyatlarını ve ona ne kadar değer verildiğini kendilerine sunmuş olacağız” şeklinde konuştu. (aa)