Avrupa ilk kez ayağımıza geldi!

Avrupa ilk kez ayağımıza geldi!
Avrupa ilk kez ayağımıza geldi!
Rock tarihinin en büyük hit'lerinden 'The Final Countdown'u binlerce kişi eşliğinde söylemeye hazır mısınız? Zira Türkiye'ye ilk kez gelen hard rock grubu Europe, bu akşam Life Park'ta. Peki Life Park'a nasıl gidilir?
Haber: SADİ TİRAK - twitter.com/saditirak / Arşivi

İstanbul , her ne kadar bu yaz olağandışı bir toplumsal iklime girdiği için rutini bozulduysa da, uzun yıllardır Avrupa ’nın önemli konser duraklarından. Yine de hâlâ ağırlayamadığımız belli başlı efsanevi isimler yok değil. 1979’da kurulan İsveçli topluluk Europe da onlardan biriydi. Bugün , Life Park’ta hasret sona erecek ve Europe Türkiye ’deki ilk konserini verecek.
En başından beri hard rock için rol model olabilen bir gruptu Europe. Klas gitar tonları, klavyeyi gitarların arasında ezdirmeden konumlandırmaları ve nakaratlara önem vermeleri, grubun ilk anda kulağa çarpan müzikal özellikleri arasındaydı. 1983’te yayımladıkları ilk albümlerinden, 1992’de dağılmalarına kadar toplam 5 albüm yaptılar ve imaj olarak “hair metal” ya da glam metal kategorisi altında olsalar da aslında hard rock ve heavy metal’in eşsiz örneklerine imza attılar. ‘The Final Countdown’ sadece tüm zamanların en büyük birkaç hitinden biri olmadı, aynı zamanda kitleleri rock ve metal’le tanıştıran kilit şarkılardan oldu. Tıpkı Metallica ve Scorpions gibi, Europe da insanlara sert gitar müziğinin kapılarını açan gruplardan oldu.
Ayrılıkları üzmüştü, 1999’daki kısa süreli geri dönüşleri ise ağızlara bir parmak bal çalmaktan öteye gitmemişti. Neyse ki 2003’te tamamen döndüler ve geri dönüşten sonra da müzikal açıdan tatmin etmeye devam ediyorlar. Bu akşam hem ‘The Final Countdown’, ‘Superstitious’, ‘Carrie’ ve ‘Rock the Night’ gibi eşsiz hitle coşmak hem de “Her yer Taksim, her yer direniş!” sloganlarımızı rock’ın 30 yıllık karizma abidelerine duyurmak için Life Park’ta olacağız.

LIFE PARK NEREDE?
Sarıyer’e bağlı Bahçeköy’de. Detaylı tarife lifepark.com.tr/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz. Daha önce Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı’nda gerçekleşen konser ve festivallere katılmış olanlar Bahçeköy yolunu hatırlayacaklardır. Life Park da işte o yolun üzerinde. Kapı açılış saati 18:00. Europe’dan önce Element adlı yerli grup sahne alacak.