Avrupa yolunda kültür adımları

Gelecek yıl 30'uncu yaşına
'merhaba' diyecek İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın desteğiyle dört yıl önce hayata geçirilen Kültür Girişimi...

İSTANBUL - Gelecek yıl 30'uncu yaşına
'merhaba' diyecek İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın desteğiyle dört yıl önce hayata geçirilen Kültür Girişimi, çalışmalarına devam ediyor. Kültür Girişimi daha önce gerçekleştirdiği 'Kültür Politikaları Sempozyumu'ndan sonra bu kez de Avrupa Birliği kapısındaki Türkiye'nin kültürel sorunlarını tartışmaya açacak.
'Kültürel Açıdan Avrupa Birliği'ne Yaklaşım' başlığıyla düzenlenecek etkinlikler, 22-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul The Marmara Oteli'nde gerçekleştirilecek.
Yaklaşım sorunu
Resmi ve özel katılımcıların hazır bulunacağı sempozyumda Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kültür Bakanı İstemihan Talay ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Şakir Eczacıbaşı'nın yanı sıra eğitim ve kültürden sorumlu AB komiseri Viviane Reding, AB Parlamentosu Kültür Komisyonu Başkanı Giuseppe Gargani ile Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz da yer alacak.
'Kültürel Yaklaşım Sorunları', 'Avrupa Birliği Ülkelerinde ve Türkiye'de Kültür Göstergeleri', ve 'Eğitim, Araştırma ve Sanat', 'Avrupa Birliği'nde ve Bizde Tarihsel Kentlerin ve Doğal Varlıkların Korunması' başlıklı konuların masaya yatırılacağı sempozyum, 'İletişim, internet, sinema ve kitap' gibi alanlarla da derinleşiyor. Tel: 0212 251 29 17 (Kültür Sanat)