Avşa'da festivalli günler

Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Avşa Uluslararası Film Festivali 14-22 Ağustos tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.

İSTANBUL - Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Avşa Uluslararası Film Festivali 14-22 Ağustos tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor. Sinemanın bir kültür ve sanat şöleni içinde sunulduğu festivalde, imza günlerinden sahne şovlarına, çeşitli spor etkinliklerinden özgün performanslara kadar birçok etkinlik yer alacak. 'Komser Şekspir',
'Filler ve Çimen', 'Güle Güle', 'Dansöz',
'Ağaçlar Yatakta', 'Kötü Kedi' gibi fimlerin gösterileceği 8'inci Avşa Uluslararası Film Festivali kapsamında 'Nemrut', 'Hicaz Demiryolu', 'Çağdaş Nasrettin Hoca' gibi belgeseller de yer alacak. Sinan Çetin, Mustafa Altıoklar, Toprak Sergen, Sanem Çelik, Sevinç Erbulak, Çolpan İlhan, Kerem Alışık gibi Türk sinemasının birçok ünlü isminin katılması beklenen festivalde ayrıca Bir Zamanlar Türk Sineması adlı bölümde 'Yeşil Köşkün Lambası', 'Ağlayan Kadın', 'Şepkemin Altındayım' gibi siyah beyaz nostalji filmleri de sunulacak. Belgesel, kısa ve uzun metrajlı film gösterimleri yanı sıra festival kapsamında bisiklet ve yüzme yarışmaları ile konserler de düzenlenecek. (Kültür Sanat)