Baba Zula'dan otosanayiye ve eski günlere selam

Baba Zula'dan otosanayiye ve eski günlere selam
Baba Zula'dan otosanayiye ve eski günlere selam
Murat Ertel'in 1963 model Ford arabasını kapak yaptığı yeni Baba Zula albümü plak olarak çıktı: 34 Otosanayi

1996 yılında kurulan ve Murat Ertel, Levent Akman, Can Aydemir, Özgür Çakırlar ve Melike Şahin’den oluşan kadrosuyla yoluna devam eden BaBa ZuLa'nın sekizinci albümü ‘34 OTO SANAYİ ’, Gül Baba Music/ Lila Müzik lisansıyla ve Rainbow 45 Records etiketiyle 22 Ocak günü plak formatında müzik marketlerdeki yerini alıyor.
BaBa ZuLa’nın sahne performansına daha yakın tınlayan bu yeni albümde yine birbirinden güzel 8 şarkı bulunuyor. Grubun alıştığımız renkli müzikal tavrına ek olarak, müziğin ve sözlerin sertleştiğine tanık oluyoruz. Daha elektrikli ve protest ifade biçimiyle ‘34 OTO SANAYİ’ albümü gelecek albümlere ilişkin ipuçları da veriyor dinleyicilerine.
Albümde bazı parçalarda gözümüze çarpan misafir sanatçılar, Elektro Ud da ‘Periklis Tsoukalas, davulda Faruk Giley, vokalde Elena Hristova ve Eren Devran Ertel performanslarıyla bu yeni çalışmaya renk katıyorlar.
CD’nin yanı sıra plak formatında yayınlanmış ilk BaBa ZuLa albümü olan ‘34 OTO SANAYİ’de yer alan şarkılar ise şöyle:
A Yüzü: ‘İtaat Etme’, ‘Başka Bir Alem’, ‘Gariplere Yer Yok’, ‘İlk Aşkım’, ‘Sinek Koca’ B Yüzü: ‘Ufaklık’, ‘Küçük Kurbağa’, ‘ Direniş Destanı. Şık kapak tasarımıyla dikkat çeken albümün fotoğrafları, grubun stüdyosunun bulunduğu Maslak Oto Sanayi Sitesi’nde Dilan Bozyel tarafından çekildi. Kapaktaki göz alıcı kırmızı araba ise Murat Ertel’in 1963 model Ford Futura’sı’.  ETİKETLER:

  direniş

  ,

  Müzik

  ,

  Oto

  ,

  Araba

  ,

  Kırmızı

  ,

  Ford

  ,

  sanayi

  ,

  kapak

  ,

  maslak