'Babama değil bana bakın!'

Bryce Dallas Howard'ın soyadı kimilerine tanıdık gelebilir. Bryce, ünlü yönetmen Ron Howard'ın 23 yaşındaki kızı. Her ne kadar Hollywood'un önde gelen yönetmenlerinden birinin kızı olsa da, çiçeği burnunda bir oyuncu olan Howard, babasının kızı olarak değil kendi başarısıyla tanınmak istiyor.

WASHINGTON - Bryce Dallas Howard'ın soyadı kimilerine tanıdık gelebilir. Bryce, ünlü yönetmen Ron Howard'ın 23 yaşındaki kızı. Her ne kadar Hollywood'un önde gelen yönetmenlerinden birinin kızı olsa da, çiçeği burnunda bir oyuncu olan Howard, babasının kızı olarak değil kendi başarısıyla tanınmak istiyor. New York Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra New York Şehir Tiyatrosu'nun sahnesinde deneyim kazanan Howard'ın Hollywood dünyasına girişi oldukça hızlı olmuş.
Oyuncu, cuma günü ülkemizde vizyona girecek fantastik gerilim filmi 'Köy'de 1890'ların Amerikası'ndaki bir köyde yaşayan kör kız Ivy Walker'ı canlandırıyor. Howard, "Onunla çalışmak en büyük hayallerimden biriydi" dediği Lars Von Trier'le de çalışma imkânı bulmuş. 'Amerika-Fırsatlar Ülkesi' üçlemesinin ilki 'Dogville'de başrol oyanayan Nicole Kidman ikinci film 'Manderlay'dan çekilince Danimarkalı yönetmenin ilk aklına gelen isim Bryce Dallas Howard olmuş. Yönetmen babası, kızıl saçları ve kendine has masum güzelliğiyle şimdiden Hollywood'un ilgi çeken oyuncularından biri haline gelen Howard'ın yeteneğine sinemaseverler ve eleştirmenlerin nasıl bir not vereceği şimdilik merak konusu. Ama şimdilik hızlı bir yükseliş yaşadığı ortada. (Total Film)