Babil geceleri başlıyor

Asmalımescit'teki yerinden dünyanın tüm seslerini müzikseverlerle buluşturan Babylon Performans Merkezi, 21...

İSTANBUL - Asmalımescit'teki yerinden dünyanın tüm seslerini müzikseverlerle buluşturan Babylon Performans Merkezi, 21 Eylül'de kapılarını açıyor. Babylon'un açılış etkinliklerinin ilk ortağı ise 'Clubbeer' temasıyla birçok konsere imzasını atmış olan Miller olacak.
Klasik müziğin öteki yüzü Avusturyalı
sanatçılar dZihan&Kamen'in 'Miller Clubbeer
Time' başlığı altında sunacağı iki özel konserle başlayacak konserlerin yıldızları, Viyana'da aldıkları klasik müzik eğitimini canlı ve elektronik müziği buluşturarak etnik tınılarla harmanlıyor.
dZihan ve Kamien ikilisi, müzik çevrelerinde özellikle Ortadoğu ve Türk müziğine duydukları yoğun ilgi ile Arap yaylı sazlarıyla bir arada sundukları ender 'vokal sample'larıyla ilgi görüyor.
Yapıtlarında trip hop ritimlerinden de faydalanan ikilinin 21 ve 22 Eylül akşamları İstanbul'da verecekleri konserin belkemiğini ise Avrupa müzik marketlerinde kısa sürede tükenen 'Freaks and Icons' albümleri oluşturacak.
Babylon'da yeni sezonun ünlü müzisyenleri ise, bir önceki İstanbul Caz Festivali'nin konuğu olan Wibutee grubu başta olmak üzere, Omar Sosa, Red Snapper, Smith&Mighty, Trüby Trio, Gotan Project ve Flora Purim Acoustic gibi isimlerden oluşacak.
Dekorasyonu da yenilenen Babylon'un yenilikleri bu sezona da yansıyor. Yeni sezonda kapılarını görsel sanatlara da
açacak olan Bobylon'da her ay bir sanatçının disiplin ve malzeme ayrımı yapmaksızın Babylon içi ve dışında hazırlayacağı özel projesi sanatseverlerle buluşacak. Tüm yıla yayılacak sergiler, belirlendikçe sanatseverlere duyurulacak. (Kültür Sanat)