Babylon Asmalımescit 'reloaded'

Babylon Asmalımescit 'reloaded'
Babylon Asmalımescit 'reloaded'
Babylon yeni sezonu 16 Ekim'de her zamanki yerinde açıyor. Babylon Bomonti ise 2015'te devreye girecek.

Kuruluşunun 15. yılında Babylon, yeni sezonunu yeniden Asmalımescit’teki eski yerinde karşılayacağını açıkladı. Babylon Asmalımescit’in kapandığı ve yenilemeye gitttiği ünlü klübün bu sezon Bomonti’deki daha büyük yerinde kapılarını açacağı söyleniyordu. Ne var ki, Bomonti ile buluşma 2015’e kaldı. Babylon bu sezonu adet olduğu gibi Ekim ayında Asmalımescit’te başlatacak. Klübün doğup bugünlere geldiği mekanın ileride yenilenmesi planlanıyor. Açıklamalara göre, restore edilen Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın içinde büyük bir Babylon dünyası yaratmak üzere çalışmalara devam ediliyor.
Bu sezon Türkiye 'de ilk kez Babylon’da sahne alacak Guts’un yanı sıra Cat Power, Emiliana Torrini, Richard Bona, Chet Faker, Hercules & Love Affair, Gus Gus, Plaid, Sebastien Tellier, Club Cheval, Yuksek, Pantha du Prince, Chinawoman, James Holden, Russian Red gibi önemli isimler önümüzdeki günlerde Babylon Asmalımescit’te çalacak.
Babylon yeni sezonda ‘ahalisi’ olarak tanımladığı kitleyi ‘küratörlüğünü üstleneceği’ konserler serisiyle farklı mekanlarda buluşturmayı da hedefliyor.

NORDİK'E DÖNÜŞ
2012 yılında Garanti Caz Yeşili kapsamında başlayan Nordik Festivali, seri etkinlikler olarak bu sene de kaldığı yerden devam edecek. Geçmişte Kings of Convenience, Sin Fang, Amiina, Soley, Hess Is More, Korallreven gibi grupların Babylon sahnesini renklendirdiği festivalde, bu sene de İskandinav müziğinin güçlü isimleri sahne alacak. Etkinlik süresince, konserler dışında film gösterimleri, fotoğraf sergileri, pop up etkinliklerle Nordik şehre yayılıp etkisini sürdürecek.
Amp Fiddler/ 19 Kasım

Gus Gus/ 13 Aralık

Hercules& Love Affair/ 16 Ekim

 Russian Red/ 27 Kasım